Powiało lekkim optymizmem

Anna Borys
opublikowano: 26-05-2006, 00:00

Czwartek potwierdził tendencję na krajowym rynku długu — inwestorzy omijają Polskę szerokim łukiem. Fala ostatnich przecen na rynkach wschodzących nadal odstrasza zagranicznych graczy. Do czasu, kiedy rynek się nie ustabilizuje, raczej nie mamy co liczyć na napływ obcego kapitału.

Wczoraj jednak nastroje były bardziej optymistyczne. Uwagę inwestorów przykuło 5,3-procentowe tempo wzrostu amerykańskiego PKB w pierwszym kwartale 2006 r. Gospodarka USA rośnie wolniej niż oczekiwano (5,7 proc.). Ta informacja powinna wzmocnić polskie papiery, ale tak się nie stało.

Trzeba bardziej zdecydowanych sygnałów, by przyciągnąć zagranicznych graczy na krajowy rynek. O godz. 15.30 rentowność dwuletnich obligacji spadła do 4,46 proc. w porównaniu z 4,48 proc. dzień wcześniej, pięcioletnich wyniosła 5,10 proc., wobec 5,09 proc. w środę. Dochodowość dziesięcioletnich papierów utrzymała się na poziomie 5,37 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu