Powiększa się stado żurawi

ANP
opublikowano: 19-07-2007, 00:00

Żurawie Wieżowe zamierzają zgarnąć z rynku 41 mln zł, które przeznaczą na nowy sprzęt.

Żurawie Wieżowe zamierzają zgarnąć z rynku 41 mln zł, które przeznaczą na nowy sprzęt.

EFH Żurawie Wieżowe (EFH) — firma specjalizująca się w wynajmie żurawi budowlanych, chce uzyskać 41 mln zł z emisji ponad 2,4 mln akcji. Pieniądze przeznaczy na sprzęt.

— Zaraz po zrealizowaniu celów pierwszej emisji zorientowaliśmy się, że zapotrzebowanie jest ogromne. Stąd decyzja o kolejnej emisji — mówi Grzegorz Żółcik, prezes EFH.

Przed uzyskaniem pierwszych środków z giełdy spółka miała 44 żurawie stosowane w budownictwie. W czerwcu, w parku maszynowym było ich 80. Dzięki pieniądzom z kolejnej emisji firma wzbogaci się o dalsze 40-50 nowych.

— Poprzednio zainwestowaliśmy w mniejszy sprzęt, teraz kupimy większe urządzenia — dodaje Grzegorz Żółcik.

Żurawie zajmują drugie miejsce w Polsce pod względem liczby sprzętu. Przed giełdowym debiutem były czwarte. Wkrótce zamierzają zaatakować pozycję lidera.

— Największa firma w Polsce ma 164 sztuki. Na początku 2008 r. powinniśmy mieć 110-120, a na przełomie 2008-09 r. będziemy dysponować około 200 żurawiami — wylicza Grzegorz Żółcik.

Według szacunków firmy, w 2011 r. w Polsce będzie zapotrzebowanie na 5 tys. takich urządzeń, a wartość rynku wynajmu sprzętu przekroczy 1,5 mld zł.

— Roczne tempo wzrostu rynku wynajmu wyniesie 20 proc. w najbliższych 10 latach — mówi Grzegorz Żółcik.

Zapisy na akcje potrwają do poniedziałku. 1 sierpnia planowany jest ich przydział. Notowania PDA spółka spodziewa się w drugiej połowie sierpnia. Rynek praktycznie nie zareagował na szczegóły emisji. Wszystko jest już w cenach. Na zamknięciu sesji za akcję płacono 33,30 zł, o 0,9 proc. więcej niż we wtorek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Powiększa się stado żurawi