Powiernik wygrał z Elkiem

KL
opublikowano: 21-07-2009, 00:00

Angielski sąd przyznał obligatariuszom 185 mln EUR. Chcą umieścić tę kwotę na liście wierzytelności Elektrimu.

Angielski sąd przyznał obligatariuszom 185 mln EUR. Chcą umieścić tę kwotę na liście wierzytelności Elektrimu.

Nie ustają starania obligatariuszy o tak zwaną "płatność końcową". Elektrim spłacił już obligacje, jednak zainteresowani uważają, że mogą domagać się dodatkowych pieniędzy. Płatność końcowa miała wynosić 25 proc. wartości majątku Elektrimu powyżej 160 mln EUR. Wczoraj angielski High Court of Justice przychylił się do ich opinii. I zasądził 185 mln EUR z tytułu odszkodowania w związku z płatnością końcową.

"Wygrana przed sądem angielskim otwiera drogę do dochodzenia wierzytelności w Polsce i stawia obligatariuszy w rzędzie największych wierzycieli Elektrimu" — napisano w komunikacie.

— Opierając swój wyrok na opiniach biegłych przedstawionych przez obie strony postępowania, sędzia zasądził od Elektrimu kwotę 154 mln EUR wraz z odsetkami w wysokości 31 mln EUR — mówi Mirosław Obarski, rzecznik obligatariuszy.

Dodał, że sędzia komisarz, nadzorujący proces upadłości spółki, uznał kilka miesięcy temu ważność umowy restrukturyzacyjnej, choć nie zatwierdził wówczas sum wynikających z płatności końcowej na liście wierzytelności Elektrimu.

Nie udało nam się otrzymać komentarza od spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane