Powiesił się Robert Pazik, jeden z zabójców Krzysztofa Olewnika

IAR
opublikowano: 19-01-2009, 09:26

W zakładzie karnym w Płocku powiesił się jeden z zabójców Krzysztofa Olewnika - Robert Pazik. To już trzecia osoba związana z zabójstwem syna przedsiębiorcy, która popełniła samobójstwo. Prawie rok temu samobójstwo popełnili inni sprawcy zabójstwa: przywódca zabójców Wojciech Franiewski oraz Sławomir Kościuk.

W grudniu Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok dożywocia dla Roberta Pazika za uprowadzenie, dręczenie i zamordowanie Krzysztofa Olewnika w 2001 roku. Oprócz Pazika, na dożywocie był skazany Sławomir Kościuk.

Kościuk i Franiewski popełnili samobójstwo prawie rok temu; niedługo po ogłoszeniu w marcu 2008 roku wyroku przez sąd pierwszej instancji w Płocku.

W marcu 2008 roku sąd pierwszej instancji uznał winę 10 oskarżonych w tej sprawie - na dożywocie za zabójstwo Krzysztofa Olewnika skazano 2 mężczyzn, 8 innych osób skazano za jego porwanie i przetrzymywanie na kary od roku więzienia w zawieszeniu do 15 lat więzienia.

Krzysztof Olewnik, syn przedsiębiorcy branży mięsnej z Drobina w Mazowieckiem został porwany w październiku 2001 roku. Porywacze zażądali od rodziny okupu. W lipcu 2003 roku przekazano im 300 tysięcy euro, lecz uprowadzony nie został wypuszczony. W śledztwie okazalo się, że porywacze zamordowali go ze szczególnym okrucieństwem miesiąc po otrzymaniu pieniędzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane