"Powinniśmy przyzwyczaić się do wzrostu rzędu 1-2 proc."

KŁ, CNBC.COM
opublikowano: 05-12-2012, 12:21

Inwestorzy powinni przyzwyczaić się do obecnego tempa wzrostu gospodarczego w najbliższej przyszłości, powiedział Bill Gross, słynny szef PIMCO, największego na świecie funduszu obligacji.

Zobacz więcej

Bill Gross, fot. Bloomberg

- Uważamy, że Stany Zjednoczone w dalszym ciągu będą rosły w rocznym tempie 1-2 proc., a inwestorzy powinni się do tego przyzwyczaić, powiedział.

W wysłanym we wtorek liście do inwestorów Gross ostrzega przez wolniejszym tempem wzrostu gospodarczego w związku z wyzwaniami strukturalnymi, takimi jak wysokie poziomy zadłużenia, wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego Chin, czy starzejąca się siła robocza.

Te czynniki mogą oznaczać, że tempo wzrostu PKB w rozwiniętych gospodarkach utrzyma się na poziomie poniżej 2 proc., a zwrot z inwestycji na rynku akcji i obligacji będzie znacznie poniżej średniej historycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC.COM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / "Powinniśmy przyzwyczaić się do wzrostu rzędu 1-2 proc."