Powódź komplikuje plany Niepołomic

ANP
opublikowano: 05-10-2010, 00:00

Odwleka się pionierska budowa szkoły w PPP. Pierwszy dzwonek zabrzmi dopiero w 2013 r.

Odwleka się pionierska budowa szkoły w PPP. Pierwszy dzwonek zabrzmi dopiero w 2013 r.

Negocjacje z pięcioma podmiotami zainteresowanymi inwestycją w ramach partnerstwia publiczno-prywatnego (PPP) miały ruszyć we wrześniu. Tak się jednak nie stało.

— Masa wniosków popowodziowych wstrzymała prace nad projektem w PPP. W pierwszej kolejności musieliśmy się zająć pilniejszymi sprawami. Mamy jednak nadzieję, że ruszymy z negocjacjami z potencjalnymi partnerami prywatnymi jeszcze w tym roku. Planujemy trzy sesje negocjacyjne — mówi Adam Twardowski, dyrektor wydziału rozwoju gospodarczego Urzędu Miasta Niepołomice.

Przypomnijmy, że o zlecenie szacowane na 5-10 mln EUR walczą giełdowy ABM Solid oraz Łęgprzem, Porr Solutions, Strabag i Warbud.

Otwarcie szkoły planowano początkowo na wrzesień 2012 r.

— Ten termin jest coraz mniej prawdopodobny, chyba że zakończymy negocjacje w lutym lub marcu 2011 r. Spodziewam się jednak, że szkoła będzie otwarta dopiero we wrześniu 2013 r. — dodaje Adam Twardowski.

Zadaniem partnera prywatnego będzie zaprojektowanie, wybudowanie i zarządzanie szkołą. Na zachodzie Europy zawiera się takie umowy na 20--30 lat. Gmina ma w zamian wnosić opłatę za dostępność. Jeśli inwestycja się powiedzie, Niepołomice przeprowadzą kolejne w modelu PPP: budowę stadionu i parkingów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu