Czytasz dzięki

Powoli wraca pozytywny klimat dla złotego, wzrosły ceny obligacji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-09-2005, 17:01

Podczas wtorkowej sesji złoty odrabiał straty z porannego otwarcia z powodu uspokojenia sceny politycznej. Poprawiła się sytuacja na rynku długu, na którym wzrosły ceny wszystkich rodzajów obligacji.

Podczas wtorkowej sesji złoty odrabiał straty z porannego otwarcia z powodu uspokojenia sceny politycznej. Poprawiła się sytuacja na rynku długu, na którym wzrosły ceny wszystkich rodzajów obligacji.

    We wtorek około godz. 16.15 euro wyceniano na 3,9060 zł względem 3,9050 zł na poniedziałkowym zamknięciu. Dolar kosztował 3,25 zł wobec 3,2450 zł w poniedziałek.

    "Rynek otrząsnął się z pierwszej powyborczej gorączki i jest okres wyczekiwania na decyzje w sprawie koalicji i formowania rządu. Do tego czasu na rynku nie będzie dużej zmienności, chyba że pojawią się pierwsze spięcia, wtedy złoty się osłabi. Kurs polskiej waluty dotarł do poziomu wsparcia 3,8850 na euro/złotym i 3,23 na dolar/złotym, odbił się od tych poziomów i taki trend powinien być kontynuowany" - powiedział PAP Andrzej Dziewięcki z Capital Management.

    Dodał, że kurs euro/złoty będzie zmierzał w kierunku 3,9150-3,92, a dolar/złoty do 3,27.

    W opinii Tomasza Zdyba z Pekao SA, umocnienie polskiej waluty wynikało z tego, że rynek zaczął zakładać optymistyczny scenariusz na scenie politycznej, czyli możliwość porozumienia się Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską.

    Zdaniem niektórych dealerów korzystny klimat dla złotego poprawiły także informacje resortu finansów o możliwej wymianie walut na rynku w październiku. Optymizm widać również na rynku długu, na którym spadła rentowność.

    Około godziny 16.30 dochodowość papierów dwuletnich spadła do 4,19 proc. z 4,25 proc. w poniedziałek pod koniec kwotowań, pięcioletnich do 4,48 proc. z 4,51 proc., a dziesięcioletnich wynosiła 4,55 proc. względem 4,55 proc.

    "Rynek powoli zaczyna pozytywnie nastawiać się do polityki. Na rynku będzie duża zmienność. W tej chwili trudno mówić o jakimkolwiek trendzie" - powiedział PAP Wojciech Labryga z BGŻ.

    Na rynki finansowe wpływ może mieć decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która zostanie ogłoszona w środę około południa. Według analityków obniżka, która jest już dyskontowana pomogłaby rynkowi obligacji. Ekonomiści ankietowani przez PAP w większości nie spodziewają się zmiany poziomu stóp.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane