Powolny marsz na północ

Rafał Sadoch, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 04-08-2021, 11:05

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła odbicie głównych indeksów, które zyskały niespełna 1%. Dziś natomiast notowania kontraktów terminowych stabilizują się w okolicy wczorajszego poziomu zamknięcia.

Głównemu indeksowi niemieckiej giełdy udaje się natomiast wrócić powyżej 15600 pkt. Sytuację na rynku akcyjnym stabilizuje trwający sezon wyników, który w przeważającej mierze wypada lepiej od prognoz wskazując na poprawiające się zyski spółek. Uspokoiła się również nieco sytuacja w Chinach po wczorajszych oskarżeniach wobec Tencenta o to, że najmłodsi zbyt dużo czasu przeznaczaj na gry wideo. Kwestia regulacji w Chinach wobec tamtejszych spółek technologicznych pozostaje dużym czynnikiem ryzyka. Dotychczas wprowadzone negatywnie przełożyły się już na opublikowane wczoraj wyniki Alibaby, które pierwszy raz od przeszło dwóch lat negatywnie zaskoczyły.

Dalszej przecenie uległy wczoraj notowania ropy naftowej, które w przypadku odmiany WTI osunęły się nawet poniżej 70 USD za baryłkę, ale dziś wracają powyżej tego poziomu. Nie pomógł im raport API, który wskazał na mniejszy od oczekiwań spadek zapasów w USA. Oficjalne dane tradycyjnie dziś o 16:30.

W kalendarium makroekonomicznym najważniejszy będzie dziś lipcowy odczyt ISM dla sektora usługowego w USA. W tym przypadku mediana prognoz rynkowych zakłada niewielki wzrost do 60.4 pkt. z 60.1 pkt. w czerwcu. Zaskoczenie po niższej stronie nie powinno jednak wystraszyć inwestorów na Wall Street, bowiem będzie wpisywać się w scenariusz utrzymania status quo przez Fed w dłuższej perspektywie. Opublikowane już finalne dane PMI dla usług ze strefy euro wypadły nieco słabiej od wstępnego odczytu, choć i tak wskaźnik odbił do 59.8 pkt. z 58.3 pkt. odnotowanych w czerwcu.

Przedsmak piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy będzie stanowił dzisiejszy raport ADP, niemniej jednak dawno nie widzieliśmy reakcji rynkowej na jego publikację. Eurodolar poniżej 1.19 wyczekuje na piątkowe dane z rynku pracy. W gronie G10 zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się dziś dolar nowozelandzki. Opublikowane dziś lipcowe dane z rynku pracy mocno przebiły prognozy rynkowe. Stopa bezrobocia spadła w II kw. aż do 4.0% z 4.6% w pierwszych trzech miesiącach roku i mediany prognoz na poziome 4.5%. Wpisuje się to w scenariusz podwyżki stóp w Nowej Zelandii już podczas sierpniowego posiedzenia. Notowania NZDUSD wychodzą tym samy powyżej 0.70.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane