Powrót do gry

KZ
opublikowano: 17-10-2006, 00:00

KNF zmieniła decyzję poprzedniczki — KPWiG — i pozwoliła powrócić Optimusowi do obrotu.

Interes drobnych inwestorów przeważył — Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zdecydowała się uchylić decyzję Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) dotyczącą dystrybutora sprzętu IT. Optimus nie opuści giełdy 1 grudnia. Handel akcjami będzie możliwy od poniedziałku. Notowania spółki były zawieszone od 30 sierpnia.

— Za naruszenie obowiązków informacyjnych przez spółkę publiczną nie powinno karać się jej niewielkich akcjonariuszy — uważa Stanisław Kluza, szef KNF.

Optimus nie uniknie jednak kary pieniężnej 500 tys. zł. KPWiG zarzuciła zarządowi, że umyślnie ukrył przed inwestorami informację o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji prywatnej. Zrobił to dopiero miesiąc po fakcie. Tyle samo czekał z przedstawieniem umowy zakupu przez Optimusa akcji skierniewickiej Zatry od Michała Dębskiego. W ogóle nie poinformowano z kolei o wzajemnym potrąceniu wierzytelności między tymi podmiotami, nie przekazano także do komisji listy akcjonariuszy, którzy mieli prawo wziąć udział w walnym 10 lipca.

29 sierpnia, na ostatniej sesji, na której można było obracać walorami spółki, wyceniano je na zamknięciu na 5,15 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy