Czytasz dzięki

Powrót do przeszłości

DZ
opublikowano: 12-11-2019, 17:50

Dotychczasowe Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIiR) będzie miało nową nazwę i nową szefową. Za Ministerstwo Zarządzania Funduszami będzie odpowiadać Małgorzata Jarosińska-Jedynak, dotychczasowa zastępczyni Jerzego Kwiecińskiego kierującego MIiR.

Resort będzie nadal zarządzał krajowymi i regionalnymi programami operacyjnymi, wdrażał Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, a także nadzorował program Dostępność Plus.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak
Zobacz więcej

Małgorzata Jarosińska-Jedynak fot. WM, Puls Biznesu

- To jest powrót do źródeł ministerstwa, którego kompetencje skupiały się tylko wokół funduszy unijnych. Wyjęcie budownictwa i przekazanie go do Ministerstwa Rozwoju ma sens – mówi Marzena Chmielewska, dyrektor departamentu funduszy europejskich Konfederacji Lewiatan.

Jej organizacja ma pozytywne doświadczenia w kontaktach z Małgorzatą Jarosińską-Jedynak, która – jak podkreśla ekspertka – jest osobą otwartą na dyskusję i chętnie wchodzi w dialog z przedstawicielami biznesu.

- Nie mam wątpliwości, że jest dobrym wyborem na to stanowisko, tym bardziej, że jako podsekretarz stanu zajmowała się programami operacyjnymi. Nie będzie organizować resortu od nowa i przejmować mnóstwa trudnych tematów, tylko kontynuować już rozpoczęte. A taka ciągłość działania w tematyce funduszy unijnych jest niezwykle ważna – ocenia Marzena Chmielewska.

Z naszych informacji wynika, że Jerzy Kwieciński nie schodzi ze sceny.

- Był docenianym ministrem i ważną osobą w rządzie. Fakt, że tam się nie znalazł, świadczy o tym, że dostanie nową funkcję, być może na poziomie unijnym. Ma przecież spore doświadczenie europejskie – konkluduje Marzena Chmielewska. 

Więcej czytaj w poniedziałkowym artykule „Pulsu Biznesu”>>Nowy rząd na trudne czasy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DZ

Polecane