Powrót do trendu wzrostowego

Sebastian Gawłowski
31-08-2005, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym przyniosła uderzenie kupujących. Opór na 2220 pkt pękł już na otwarciu. Kolejny na 2235 pkt również poddał się bez większego kłopotu. Znacznie poprawiła się sytuacja na korzyść posiadaczy długich pozycji. Kontrakty wybiły się górą z dotychczasowej konsolidacji. Zwyżka jest wiarygodna i przełom sierpnia i września powinien należeć do popytu.

Notowania rozpoczęły się wyraźną zwyżką o 9 pkt. W pierwszej godzinie handlu kontrakty zdołały utrzymać zdobyte poziomy, a udany start indeksu dał kolejny impuls wzrostowy. Najpopularniejsza seria futures zwyżkowała systematycznie. Towarzyszyła temu znacznie wyższa niż w poprzednich dniach aktywność handlujących oraz rosnąca liczba otwartych pozycji. Jeszcze w poniedziałek wydawało się, że za zwyżkę LOP są odpowiedzialni pesymiści rozciągający ujemną bazę do 35 pkt. Jednak wczoraj nie było wątpliwości, że pozycje zajmował „zdrowy” popyt. W efekcie wrześniowe kontrakty zawędrowały na wysokość 2245 pkt i tu nastąpiło zamknięcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Powrót do trendu wzrostowego