"Powrót na pustynię"

Michał Miezra
opublikowano: 02-04-2004, 00:00

Polska prapremiera w Powszechnym! Niezagrożona odwołaniem, gdyż nie bierze w niej udziału żadna z dwóch, dziś skłóconych, Wielkich Aktorek (Janda i Szczepkowska). „Powrót na pustynię” to dramat Bernarda-Marie Koltesa, jednego z ciekawszych dramatopisarzy francuskich ostatnich lat XX w. Homoseksualista, poeta wyklęty zginął śmiercią samobójczą.

Utwór opowiada o rodzeństwie, które spiera się o spadek. Tytułowy powrót to przyjazd, po latach, siostry, która rozpoczyna z bratem grę, właściwie walkę. Ale jest i sens metaforyczny tytułu odsyłający do Pisma Świętego.

Spektakl reżyseruje Anna Augustynowicz. To okazja, by zobaczyć, że Powszechny to nie tylko Janda, ale i Dominika Ostałowska, Rafał Królikowski, Krzysztof Szczerbiński i inni znakomici aktorzy.

Teatr Powszechny, spektakle: 2-4, 6, 7 IV, godz. 19.30, bilety: (0-22) 818 25 16, 818 48 19, e-mail: kasa@pow-szechny.art.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Miezra

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / "Powrót na pustynię"