Powstają nowe części Wartostrady

PAP, DI
opublikowano: 16-03-2019, 17:13

Rozpoczęła się budowa trzech nowych odcinków Wartostrady; ich łączna długość wyniesie 2,5 km. Zakończenie całości prac planowane jest na początek przyszłego roku.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowała, że najdłuższy nowy odcinek rozpoczynać się będzie przy moście Królowej Jadwigi, a kończyć przy parku w Starym Korycie Warty. Dwa pozostałe połączą ulice Czartoria i Chwaliszewo oraz poprowadzą pieszych i rowerzystów przy Bramie Poznania ICHOT, nad Cybiną.

Spółka wskazała, że po podpisaniu umowy w formule „zaprojektuj i wybuduj”, wykonawca od grudnia ub. roku prowadzi prace projektowe, a także jest w trakcie uzyskania niezbędnej dokumentacji, w tym pozwoleń i decyzji, które umożliwią realizację prac budowlanych. Planowane prace mają rozpocząć się od budowy kanalizacji teletechnicznej dla monitoringu miejskiego i oświetlenia.

„Nie tylko nowe odcinki, ale także te już istniejące, zostaną wyposażone w oświetlenie, monitoring oraz elementy małej architektury. W pierwszej kolejności pojawią się one na odcinku Wartostrady od rzeki Cybiny do mostu Królowej Jadwigi. W ramach inwestycji powstaną także punkty zliczania rowerów z pętlą indukcyjną, a w rejonie mostu św. Rocha, mostu Chrobrego oraz dworca Garbary trzy zadaszone i monitorowane parkingi typu B+R dla 36 rowerów” – podała spółka.

Punkty zliczania rowerów mają być usytuowane na odcinkach łączących most Rocha z ul. Czartoria oraz most Królowej Jadwigi z mostem Przemysła I. Jak wskazuje spółka, dzięki dostarczonym w ten sposób danym, możliwe będzie oszacowanie celowości realizacji kolejnych inwestycji związanych z rozbudową sieci ścieżek pieszo-rowerowych w Poznaniu.

Zakończenie całości prac zostało zaplanowane na pierwszą połowę 2020 roku.

Projekt pod nazwą „Budowa Wartostrady pieszo-rowerowej w Poznaniu wraz z oświetleniem, monitoringiem wizyjnym oraz małą architekturą – etap I” jest dofinansowany ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy