Powstał internetowy przewodnik po funduszach strukturalnych UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-10-2005, 14:43

Internetowy przewodnik po funduszach strukturalnych Unii Europejskiej został zaprezentowany w piątek w Krakowie. Bezpłatne narzędzie ma pomóc przedsiębiorcom i urzędnikom w zdobywaniu informacji niezbędnych do pozyskiwania środków unijnych.

Internetowy przewodnik po funduszach strukturalnych Unii Europejskiej został zaprezentowany w piątek w Krakowie. Bezpłatne narzędzie ma pomóc przedsiębiorcom i urzędnikom w zdobywaniu informacji niezbędnych do pozyskiwania środków unijnych.

    "Narzędzie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą korzystać z funduszy strukturalnych, a nie bardzo wiedzą jak się do tego zabrać" - poinformował PAP w piątek wiceprezes krakowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gmin i Regionów Feniks, Wojciech Noworyta.

    Użytkownik wpisując niezbędne informacje dotyczące rodzaju wykonywanej działalności oraz dokonując krótkiego opisu planowanego przedsięwzięcia, krok po kroku uzyskuje podstawowe informacje w jakie cele i programy wpisuje się jego zamierzenie, jaka jest procedura składania wniosku, otrzymuje listę potrzebnych dokumentów (wraz z linkami do nich) oraz ważne adresy i kontakty odpowiednich instytucji we wszystkich województwach.

    Ponadto system zawiera niezbędne wiadomości na temat programów operacyjnych, Podstaw Wsparcia Wspólnoty (PWW), Narodowego Planu Rozwoju (NPR) - źródeł finansowania oraz ich oficjalne dokumenty. Serwis dzięki specjalnej wyszukiwarce umożliwia przeszukiwanie tych dokumentów przy użyciu słownika fleksyjnego języka polskiego.

    "Internetowy system doradczy to pierwsze tak kompleksowe rozwiązanie w polskim Internecie. W dalszym ciągu zamierzamy go rozwijać i udoskonalać, zachowując przy tym jego bezpłatny charakter" - dodał Noworyta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu