Powstała organizacja zrzeszająca wszystkie agencje zatrudnienia

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
opublikowano: 28-09-2010, 15:16

Polskie Forum HR (wcześniej Związek Agencji Pracy Tymczasowej ZAPT), członek PKPP Lewiatan, przekształciło się w organizację zrzeszającą wszystkie agencje zatrudnienia, których priorytetem jest etyczne działanie i wysoka jakość usług.

Nowa organizacja połączyła rynkowych konkurentów w celu budowania spójnego, pozytywnego wizerunku branży i reprezentacji wspólnych interesów.

Doświadczenia innych krajów europejskich (np. Wielkiej Brytanii - REC, Szwecji -ALMEGA, Belgii - FEDERGON) pokazują, że istnienie takiej platformy porozumienia agencji zatrudnienia ma bardzo pozytywny wpływ zarówno na funkcjonowanie, jak i wizerunek branży.

Polskie Forum HR wybrało także nowe władze. Prezesem zarządu została Anna Wicha, dyrektor generalny Adecco Poland. W skład zarządu weszli także  Agnieszka Bulik, członek zarządu Randstad, Barbara Drabich, pełnomocnik zarządu ds. prawa pracy w Manpower Polska sp. z o.o.,  Dariusz Lamot, prezes zarządu Work Express Sp. z o.o. i Guido Vreuls, Director Eastern Europe, członek zarządu OTTO Holding.

Do najważniejszych zadań Polskiego Forum HR będzie należało:

  1. Integrowanie środowiska agencji zatrudnienia (posiadanie certyfikatu warunkiem przystąpienia) i reprezentowanie interesów firm członkowskich.
  2. Wspólna komunikacja zewnętrza w celu poprawy wizerunku branży.
  3. Działania regulacyjne - przyjęcie kodeksu etycznego agencji rekrutacyjnych zapewniającego odpowiednią jakość usługi; propagowanie przestrzegania zasad etycznych oraz odpowiedzialności w biznesie.
  4. Tworzenie lobby mającego na celu edukowanie oraz informowanie środowisk biznesowych i sektora publicznego o znaczeniu działalności oraz korzyściach wynikających z wykorzystywania zewnętrznych agencji zatrudnienia.
  5. Przygotowanie mapy rynku usług rekrutacyjnych - wypracowanie systemu "mierzalności" (wielkość rynku i analiza trendów).
  6. Wpływanie na inicjatywy ustawodawcze, w tym opiniowanie aktów prawnych, zgłaszanie własnych inicjatyw ustawodawczych.
  7. Podnoszenie kompetencji osób związanych zawodowo z procesem rekrutacji, selekcji, zatrudnienia (organizacja szkoleń, warsztatów).
  8. Współpraca międzynarodowa z innymi związkami działającymi w krajach zachodnich
  9. Zawiązywanie nowych Partnerstw Biznesowych/Konsorcjów przy realizacji dużych i skomplikowanych projektów
  10. Współpraca nad pozyskiwaniem środków unijnych na nowe projekty HR, z których mogliby skorzystać klienci/pracownicy agencji


Nowy zarząd Polskiego Forum HR:

Anna Wicha, Prezes Zarządu
Karierę w Adecco Poland rozpoczynała w dziale sprzedaży na stanowisku konsultanta. Przeszedłszy wszystkie szczeble korporacyjnej kariery objęła stanowisko dyrektora generalnego. Z firmą związana od 10 lat. Przed podjęciem pracy w Adecco Poland pracowała w Masterlink Express, gdzie piastowała m.in. stanowisko Regionalnego Dyrektora Sprzedaży. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, gdzie ukończyła International Management Studies - podyplomowe studia menedżerskie. Studiowała również w Institute of Management Development (IMD) w Lozannie.

Agnieszka Bulik, Członek Zarządu
Brała udział w tworzeniu od podstaw jednej z dwóch pierwszych polskich agencji pracy tymczasowej - TempService (Intersource), która od października 2005 roku weszła w skład międzynarodowej grupy Randstad. Jako Członek Zarządu Randstad specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących pracy tymczasowej i outsourcing'u. Od 2006 do 2010 roku pełniła funkcję Prezesa Zarządu Związku Agencji Pracy Tymczasowej.

Absolwentka kierunku Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie ze specjalnością Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, podyplomowych studiów w zakresie Prawa Pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim, Psychologii Zarządzania Personelem na Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademii Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Barbara Drabich, Członek Zarządu
Pełnomocnik zarządu ds. prawa pracy w Manpower Polska sp. z o.o.  Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie  zawodowe zdobyte m.in. w polsko - amerykańskiej spółce Brands Inernational SA,  w jednej z pierwszych w Polsce komercyjnych stacji telewizyjnych.  Z Manpower związana od marca 2001 roku czyli od początku istnienia firmy  na polskim rynku. Członek zarządu ZAPT w latach 2008-2010. Z wykształcenia ekonomista - Wydział Nauk Ekonomicznych UW. 

Dariusz Lamot, Członek Zarządu
Jest jednym z założycieli i współwłaścicieli działającej od 2004 spółki Work Express Sp. z o.o. zajmującej się nie tylko zatrudnianiem pracowników tymczasowych na terenie Polski, ale również Francji, Niemiec i Belgii. Od początku istnienia spółki sprawuje funkcję Prezesa Zarządu.

Ekonomista z wykształcenia. Ukończył m.in. studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektem - AE Katowice, czy Operations Management - Ohio State University. W latach 2001-2004 pracownik dydaktyczny oraz administracyjny na jednej ze śląskich uczelni ekonomicznych. Certyfikowany trener biznesu - od 2002 właściciel firmy szkoleniowej.

Guido Vreuls, Członek Zarządu
Director Eastern Europe, członek zarządu OTTO Holding od 2000r. Z pochodzenia holender, absolwent Fontys Hogeschool Heerlen. Zarządza oddziałami  OTTO Work Force w Polsce, Czechach, Słowacji i ostatnio w Niemczech. Członek BCC i Polskiego Forum HR. Inicjator wielu akcji społecznych, kulturalnych i charytatywnych. Szczególnie zaangażowany w aktywne wspieranie rozwoju opolskiego sportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Powstała organizacja zrzeszająca wszystkie agencje zatrudnienia