Powstanie galeria za 10 mln EUR

ES
09-03-2006, 00:00

Legnicka spółka PRP rozpocznie w kwietniu budowę galerii handlowo-usługowej na działce przylegającej do rynku. Firma otrzymała już pozwolenie na budowę, ale nie zacznie prac do zakończenia robót archeologicznych. W czterokondygnacyjnym budynku będzie mieścił się supermarket, kilkadziesiąt sklepów, punktów usługowych, restauracja, cafeterie oraz parking na 200 samochodów. Powierzchnia galerii liczyć ma 18,5 tys. mkw. Inwestor szacuje, że koszt budowy obiektu sięgnie 10 mln EUR.

— Budowa galerii ruszy za kilka tygodni. Nie będziemy wyłaniać głównego wykonawcy budowy. Podzieliliśmy ją na kilkanaście etapów. Wykonawca każdego z nich będzie wyłaniany w konkursie. Czekamy na oferty od firm z całej Polski — mówi Borys Pudelewicz z legnickiego PRP.

Budowa obiektu ma zakończyć się do kwietnia 2007 r. Jest to druga galeria usługowo-handlowa, która powstaje w Legnicy. W kwietniu rozpocznie się też budowa podobnego obiektu przez spółkę RTC Zamość, która zlokalizowała inwestycję niespełna 500 m dalej od rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Powstanie galeria za 10 mln EUR