Czytasz dzięki

Powstanie gigant zarządzający aktywami o wartości 1,5 bln USD

opublikowano: 18-02-2020, 14:06

Za niemal 4,5 mld USD Franklin Resources przejmie Legg Mason, firmę zarządzającą aktywami. W rezultacie powstanie gigant inwestycyjny o aktywach szacowanych na 1,5 bln USD.

Akwizycja ma być w całości oparta o gotówkę. Transakcja wycenia Legg Mason na 50 USD za akcję, co stanowi 23 proc. premię względem ceny zamknięcia z piątkowej sesji w USA (w poniedziałek ze względu na święto państwowe, giełdy w Stanach Zjednoczonych nie pracowały). 

Dolary
Zobacz więcej

Dolary fot. Bloomberg

Połączone spółki będą miały 1,5 bln USD w zarządzanych aktywach. Franklin przejmie także około 2 mld USD długu Legg Mason.

To najnowszy przykład konsolidacji w branży, która zmaga się z problemem spadających opłat i rosnących wyzwań ze strony zarządzających funduszami śledzącymi indeksy. 

Poprzednią głośną transakcją w tym segmencie rynku, było przejęcie w listopadzie 2019 r. TD Ameritrade Holding przez Charles Schwab za około 26 mld USD.

Z kolei w styczniu br. Banco de Sabadell zgodził się sprzedaż swój biznes zarządzania aktywami na rzecz Amundi za 430 mln EUR. Zaś w miniony poniedziałek Jupiter Fund Management zgodził się przejąć brytyjskiego rywala Merian Global Investors.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane