Pożar fabryki granulatu PCV pod Elblągiem

opublikowano: 03-04-2007, 11:52

Pożar fabryki i składu granulatu używanego do  produkcji tworzyw sztucznych tzw. PCV wybuchł we wtorek w Gronowie Górnym pod Elblągiem.

Pożar gasi 70 strażaków a słup ognia i czarnego dymu widoczny jest z odległości kilkunastu kilometrów - poinformował PAP rzecznik straży pożarnej w Elblągu Ryszard Baran.

"Pożar z niewiadomych na razie przyczyn wybuchł na placu o powierzchni 1000 metrów kwadratowych, gdzie składowanych były tysiące ton materiału do produkcji. Ogień rozprzestrzenił się także w hali produkcyjnej. Istniało duże zagrożenie przejścia ognia na pobliskie budynki"- powiedział Baran.

W pożarze ucierpiał właściciel fabryki, który ratował maszyny i wyposażenie zakładu produkcyjnego. Z poparzeniami został przewieziony do szpitala. Strat nie oszacowano.

Według ratowników dogaszanie pożaru na placu składowym, gdzie granulat wciąż się tli i żarzy będzie trwało około 6 godzin. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane