Pożar w rafinerii Grupy Lotos ugaszony, bez wpływu na produkcję

Internet Securities
opublikowano: 09-03-2006, 13:31

Pożar w gdańskiej rafinerii, należącej do Grupy Lotos, który ugaszono w czwartek w ciągu niecałej godziny, nie będzie miał wpływu na produkcję rafinerii, podał w komunikacie rzecznik spółki Marcin Zachowicz.

Pożar w gdańskiej rafinerii, należącej do Grupy Lotos, który ugaszono w czwartek w ciągu niecałej godziny, nie będzie miał wpływu na produkcję rafinerii, podał w komunikacie rzecznik spółki Marcin Zachowicz.

„Ok. godz. 11.45 doszło do wycieku na jednej z kolumn instalacji hydrokrakingu na terenie rafinerii w Gdańsku. Z powodu wycieku nastąpił samozapłon i doszło do pożaru. Nie ma poszkodowanych, ani zagrożenia ekologicznego. Ok. 12.35 pożar został ugaszony” – napisał Zachowicz.

Przyczyny pożaru zbada specjalnie powołana do tego celu komisja.

„Instalacja hydrokrakingu została czasowo wyłączona. Pozostałe instalacje rafinerii pracują. Pożar nie będzie miał wpływu na produkcję rafinerii w Gdańsku, ani na obsługę naszych klientów” – głosi komunikat.

Grupa Lotos miała w 2005 roku – według nieaudytowanych danych – 536,26 mln zł zysku wobec 495,42 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 12.275,08 mln zł wobec 10.283,27 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pożar w rafinerii Grupy Lotos ugaszony, bez wpływu na produkcję