Pożar w zakładzie Lubawy wstrząsnął notowaniami

KZ
opublikowano: 21-11-2014, 11:18

Notowania Lubawy lecą na łeb na szyję po informacji o pożarze z zakładzie produkcyjnym w Turku.

Jak informuje lokalny serwis turek.net.pl, w zakładzie produkcyjnym Miranda dziś nad ranem w jednej z hal zakładu Miranda, należącego do giełdowej Lubawy, wybuchł pożar, który strawił ponad 120 maszyn i urządzeń szwalnicznych.

W pożarze zginęła jedna osoba, a druga jest zaginiona.

Zakład Miranda produkuje  tkaniny oraz dzianiny poliestrowe, poliamidowych i mieszanych.

 - Zdolność operacyjna spółki Miranda nie została zaburzona. Zniszczeniu uległa jedna z hal – tkalnia, natomiast pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałe części zakładu. Produkty gotowe znajdujące się w magazynach pozostały nietknięte. Mienie, które uległo zniszczeniu było objęte pełnym ubezpieczeniem. Chciałbym również zapewnić, iż zdolność produkcyjna zostanie wznowiona niezwłocznie po zakończeniu akcji ratowniczej przy współudziale spółek z grupy kapitałowej oraz podmiotów kooperujących. Realizacja bieżących zamówień nie jest w żaden sposób zaburzona – twierdzi Marcin Kubica, prezes Lubawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane