Poziom 2000 pkt zagrożony

Sebastian Gawłowski
15-03-2005, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym przyniosła wyraźny spadek w okolice psychologicznego poziomu 2000 pkt. Po ubiegłotygodniowym przełamaniu linii trendu wzrostowego przewagę mają sprzedający i wiele wskazuje na to, że spadek pogłębi się przynajmniej w okolice wsparcia 1980 pkt i tu nastąpi uspokojenie. Na piątkowej sesji przypada termin wygaśnięcia dotychczas najpopularniejszej serii marcowej kontraktów na WIG20. Rozpoczyna się przechodzenie na następującą po niej serię czerwcową.

Notowania rozpoczęły się spadkiem o 8 pkt, do 2016 pkt. Pierwsze dwie godziny sesji przyniosły wahania w okolicach otwarcia. Kupujący próbowali przeciwstawić się narastającemu naporowi podaży. Wysiłki te okazały się bezowocne. Słabe zachowanie indeksu ciągnęło w dół wartość futures, które zeszły aż do poziomu 2001 pkt. Na spadku rosła liczba otwartych pozycji. Ujemna baza skurczyła się do około 4 pkt w trakcie sesji. Końcówka przyniosła nieudaną próbę odbicia. Zamknięcie wypadło na 2002 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Poziom 2000 pkt zagrożony