Poznaliśmy kierunek, w jakim podąży złoty

Joanna Pluta
opublikowano: 25-11-2008, 00:00

Wczorajsza sesja wyznaczyła kierunek, w jakim w najbliższym czasie ma szansę poruszać się rynek. Odbicie na giełdach w USA i wybronienie pięcioletnich minimów poprawiło nastroje i doprowadziło do silnego wzrostu EUR/USD. Kurs eurodolara wzrósł o ponad trzy figury, do 1,2870. To otwiera drogę do dalszych wzrostów, szczególnie jeśli przebity zostanie opór na 1,3000. Ruchu tego nie zatrzymały nawet negatywne dane makro, jakie napłynęły ze strefy euro — w tym między innymi najgorszy od 1993 roku odczyt wskaźnika instytutu Ifo, odzwierciedlającego nastroje w biznesie w Niemczech.

Na fali poprawy nastrojów zyskiwał też złoty. EUR/PLN spadł poniżej wsparcia na 3,8500, a USD/PLN zniżkował do psychologicznego poziomu 3,0000. Rynek długo czekał na impuls do wybicia, nie było jednak pewności co do jego kierunku.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy