Czytasz dzięki

Poznań ma połączenia lotnicze z Zurychem i Hanowerem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-09-2005, 20:28

Niemieckie linie lotnicze Dauair zainaugurowały w poniedziałek dwa nowe połączenia z poznańskiego lotniska Ławica.  Samoloty niemieckiego przewoźnika będą latały z Poznania do Zurychu i Hanoweru raz dziennie przez pięć dni w tygodniu. Do tej pory samoloty Dauair latały z Poznania do Dortmundu.

Niemieckie linie lotnicze Dauair zainaugurowały w poniedziałek dwa nowe połączenia z poznańskiego lotniska Ławica.  Samoloty niemieckiego przewoźnika będą latały z Poznania do Zurychu i Hanoweru raz dziennie przez pięć dni w tygodniu. Do tej pory samoloty Dauair latały z Poznania do Dortmundu.

    Jak powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej założyciel Dauair, Hans Joerg Dau, z linii korzystają przede wszystkim biznesmeni i zamożniejsi studenci, którym przewoźnik oferuje zniżki.

    Trasy z Poznania do Dortmundu, Hanoweru i Zurychu obsługują 33-miejscowe turbośmigłowe samoloty SAAB 340 B.

    Hans Joerg Dau powiedział, że obecnie na trasie Poznań-Dortmund wykupionych jest przeciętnie ok. 35 proc. miejsc. Jego zdaniem, najbliższe sześć miesięcy pokaże, jakie będzie zainteresowanie nowymi połączeniami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane