Poznań: Od poniedziałku rusza budowa nowych dróg rowerowych

  • PAP
opublikowano: 24-03-2019, 17:14

W poniedziałek ruszą prace związane z budową nowych dróg rowerowych w Poznaniu. Pod koniec roku rowerzyści będą mogli poruszać się trasami wzdłuż ul. Grunwaldzkiej – na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do ul. Słonecznej i Ostroroga.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) poinformowała o podpisaniu umowy na wykonanie prac budowlanych.

"Prace związane z powstaniem jednej z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez rowerzystów tras dla jednośladów w stolicy Wielkopolski rozpoczną się już w nadchodzącym tygodniu. W związku z tym już od poniedziałku na dwóch pierwszych odcinkach ul. Grunwaldzkiej, na które wejdą ekipy budowlane, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu" – podały PIM.

W ramach zadania powstaną drogi rowerowe po południowej stronie ulicy Grunwaldzkiej oraz wyremontowana zostanie nawierzchnia przyległych chodników.

Trasa dla kierujących jednośladami będzie dwukierunkowa, z nawierzchnią bitumiczną. Wzdłuż niej pojawią się nowe elementy małej architektury, sposób parkowania pojazdów zmieni się na równoległy, a zatoki postojowe zostaną przebudowane i otrzymają nową nawierzchnię z kostki betonowej.

Dodatkowo wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich, co zdecydowanie ułatwi mieszkańcom i gościom MTP włączenie się do ruchu w ulicę Grunwaldzką.

Zadanie obejmuje również przebudowę kolizji z istniejącymi sieciami oraz zagospodarowanie sąsiadującej zieleni. Zaprojektowana w formie trawników roślinność nawiązywać będzie swym układem do tras komunikacyjnych i obejmie kilkaset metrów kwadratowych powierzchni przyległej do nowej drogi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy