Poznań ostrzy sobie apetyt na tor łyżwiarski

AR
opublikowano: 16-05-2016, 16:31

Na razie plany są dosyć mgliste. Jeśli wejdą w życie – polscy panczeniści za kilka (lub kilkanaście) lat będą mogli trenować w Poznaniu.

Stolica Wielkopolski przymierza się do budowy krytego toru łyżwiarskiego do jazdy szybkiej. Na razie to tylko wstępne plany, choć informację oficjalnie potwierdza poznański magistrat.

Zobacz więcej

Vincent Baas (Own work) [GFDL, CC-BY-SA-3.0 or CC BY 2.5], via Wikimedia Commons

– Plany budowy toru łyżwiarskiego są na razie bardzo ogólne. Zrealizowanie tego projektu będzie zależało od wielu czynników, na które miasto Poznań nie ma wpływu. W późniejszym czasie będziemy zastanawiać się nad lokalizacją – poinformował "Puls Samorządu" Arkadiusz Stasica, zastępca prezydenta.

Kilka miesięcy temu lokalne media donosiły, że budowa profesjonalnego toru łyżwiarskiego w Poznaniu niewykluczona jest na terenie, gdzie obecnie stoi przeznaczony do rozbiórki stadion piłkarski im. Edmunda Szyca. Miasto nie jest jednak jego właścicielem.

"Teren ten (chodzi o teren stadionu im. Szyca  – przyp.) jest obecnie w rękach prywatnych, jednak Wydział Gospodarki Nieruchomościami prowadzi rozmowy z właścicielem celem wymiany gruntów z miastem" – informował nas kilka tygodni temu wydział prasowy miasta.

Lokalizacja pozostaje niepewna, miasto ma już za to wstępną koncepcję realizacji inwestycji. Tor łyżwiarski miałby zostać zbudowany wspólnie z prywatnym partnerem.

Magistrat potwierdza, że odbyły się w tej sprawie już dwa spotkania z inwestorem z Holandii (który sam wyszedł z inicjatywą budowy takiego obiektu). W przypadku realizacji inwestycji, obok zastrzyku prywatnej gotówki, miasto liczy na ewentualne dotacje.

Pozostały wkład w budowę toru łyżwiarskiego miałoby stanowić dofinansowanie ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środki zdobyte przez Fundację AWF.

"To właśnie AWF miałaby być zarządcą obiektu" - wynika z informacji przesłanej nam przez urząd miasta.

AWF na razie jednak tych planów nie potwierdza.

W ostatnim czasie w lodowiska inwestują m.in. Tomaszów Mazowiecki i Bydgoszcz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Poznań ostrzy sobie apetyt na tor łyżwiarski