Poznań: ponowny przetarg na przebudowę rynku Łazarskiego

  • PAP
opublikowano: 10-02-2019, 09:56

Miasto Poznań ogłosiło ponowny przetarg na generalnego wykonawcę kompleksowej modernizacji rynku Łazarskiego. Po zakończeniu inwestycji, nowy rynek ma być także miejscem spotkań, wypoczynku i organizacji wydarzeń kulturalnych służąc społeczności całej dzielnicy.

Przetarg na roboty budowlane związane z przebudową rynku Łazarskiego jest już drugim, jaki ogłosiło Miasto Poznań. Jego wymagania – jak wskazał poznański magistrat - dostosowano do obecnych warunków na rynku budowlanym.

„W celu zapewnienia ciągłości w działaniu targowiska inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszej kolejności prowadzone będą prace na dużej płycie rynku, gdzie powstanie nowoczesna, zadaszona przestrzeń handlowa. W drugim etapie budowa przeniesie się na obszar tzw. małej płyty rynku oraz skwer im. Kazimierza Nowaka. Po zakończeniu inwestycji obszar rynku Łazarskiego stanie się przyjazną mieszkańcom zieloną strefą rekreacji i wypoczynku” - podkreślił magistrat.

Rynek Łazarski jest głównym punktem tzw. „Dolnego Łazarza” i stanowi lokalne centrum integrujące dzielnicę. Zaplanowana inwestycja ma „wzmocnić i wydobyć potencjał społeczny, kulturalny i handlowo-usługowy tej przestrzeni”.

Oprócz zmodernizowanej funkcji handlowej rynek ma być także miejscem spotkań, wypoczynku i organizacji wydarzeń kulturalnych służąc społeczności całej dzielnicy. Projektowana przestrzeń ma zostać podzielona funkcjonalnie w formule 50 na 50; połowa przestrzeni przeznaczona na obsługę komunikacyjną oraz targowisko, zaś pozostała część na przestrzeń publiczną i rekreacyjną.

Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie ofert w przetargu do 7 marca. Prace modernizacyjne mają potrwać około 2 lat.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy