Poznań zaprasza do inkubatorów

MBE
opublikowano: 15-02-2012, 00:00

W nowoczesnym kompleksie inkubatorów będą działać młode firmy chemiczne, informatyczne i biotechnologiczne.

Poznań zaprasza do inkubatorów

W nowoczesnym kompleksie inkubatorów będą działać młode firmy chemiczne, informatyczne i biotechnologiczne.

Poznański Park Naukowo- -Technologiczny rekrutuje firmy do powstającego Zespołu

Inkubatorów Wysokich Technologii. Obiekt zostanie oddany do użytku we wrześniu tego roku. Będzie oferował nowoczesne powierzchnie laboratoryjne zajmujące 4,5 tys. mkw. powierzchni. Kompleks budowany jest z myślą o innowacyjnych przedsiębiorstwach z branży chemicznej, biotechnologicznej oraz informatycznej. Pomieszczenia inkubatorów są wyposażone w meble i instalacje (gazy techniczne, dygestoria, klimatyzacja, system inteligentnego budynku, zbiornik ciekłego azotu, system wody miliporowanej). Obiekt podzielony jest na trzy strefy — informatyczną, laboratoryjną i ogólnoużytkową. W pierwszej strefie znajdzie się zespół serwerowni i pracownie informatyczne o powierzchni 30 i 50 mkw. Serwerownia będzie miała 120 mkw. powierzchni użytkowej. Powstanie sześć rzędów po dziesięć szaf serwerowych. W strefie laboratoryjnej powstają pomieszczenia laboratoryjne o powierzchni 30 i 50 mkw., biurowe i magazynowe o łącznej powierzchni 1100 mkw. W zespole inkubatorów powstanie laboratorium mikrobiologiczne i hala technologiczna o powierzchni 163,7 mkw. Lokatorzy kompleksu będą mogli korzystać również z sal konferencyjnych, ksera, recepcji.

Oprócz infrastruktury inkubatory będą oferowały dostęp do pakietu usług badawczych, proinnowacyjnych oraz okołobiznesowych, takich jak doradztwo, szkolenia oraz pomoc przy promocji. Przedsiębiorcom stawiającym pierwsze kroki w biznesie instytucja zaproponuje opiekę inkubacyjną, która ułatwi im przetrwanie wstępnej fazy funkcjonowania i dalszy rozwój firmy. Ta oferta obejmuje m.in. preferencyjne stawki czynszu, wyposażenie i doradztwo. Przedsiębiorcy zainteresowani rozpoczęciem działalności w obiekcie powinni wypełnić formularz na stronie www.zespol-inkubatorow.pl.

Inkubator w pigułce

Dla kogo?

Młodych, innowacyjnych firm działających w branży chemicznej, biotechnologicznej oraz informatycznej.

Co?

4,5 tys. mkw. powierzchni podzielonej na trzy strefy: laboratoryjną (pomieszczenia laboratoryjne o powierzchni 30 i 50 mkw.), informatyczną (zespół serwerowni i pracownie informatyczne o powierzchni 30 i 50 mkw.), ogólnodostępną.

Usługi dodatkowe:

pakiet usług badawczych, proinnowacyjnych oraz okołobiznesowych wspierających rozwój firm

sprzęt laboratoryjny

sale konferencyjne

recepcja

miejsca parkingowe

bufet

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu