Poznańska firma oferuje "system śledzenia dzieci na wycieczce"

PAP
opublikowano: 20-11-2010, 13:09

Rodzice dzieci wyjeżdżających na wycieczki szkolne lub zimowiska będą mogli zdalnie śledzić trasę autokaru, którym poruszają się ich pociechy. Umożliwi im to zainstalowane w autokarze urządzenie, korzystające z satelitarnego systemu lokalizacji GPS.

Urządzenie, które oferuje jedna z poznańskich firm, przekaże też informacje o prędkości z jaką pojazd się porusza, częstotliwości przerw w podróży i liczbie godzin pracy kierowcy.

Program "Bezpieczna wycieczka" ruszy w połowie grudnia. Od tego dnia firma będzie bezpłatne wypożyczała urządzenia przewoźnikom organizującym wyjazdy z udziałem dzieci.

"Dzieci przebywające na wycieczce nie tolerują telefonów od rodziców z pytaniami w jakim miejscu aktualnie przebywają, kiedy dotrą na miejsce i jak przebiega podróż. Nasze rozwiązanie oznacza dla nich koniec z takimi rozmowami. Rodzicom wystarczy tylko internet, aby mieć pełną wiedzę o tym w jakim miejscu przebywa ich dziecko" - powiedział PAP szef firmy i pomysłodawca akcji Marek Niedbała.

Urządzenie pozwala również na alarmowanie o wypadku - jeżeli autobus przewróci się, uderzy w drzewo lub wiadukt, wysyła SMS z komunikatem do dostawcy aplikacji, a także organizatora wycieczki i osób przez niego wskazanych. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane