Poznańskie restauracje będą się promować na miejskich targowiskach

PAP
opublikowano: 20-05-2018, 13:24

Promocja lokalnych restauracji i zakupów na miejskich targowiskach – taki jest cel organizowanej w Poznaniu kampanii Jedzielnia. W jej trakcie poznaniacy będą mogli nabyć na targowiskach, w przystępnych cenach, restauracyjne dania.

Kampanię organizuje Miasto Poznań przy współpracy z miejską spółką Targowiska. Przedsięwzięcie rozpocznie się 26 maja i przez pół roku, w soboty, będzie sukcesywnie odwiedzać targowiska w kolejnych częściach Poznania.

"Dzięki tej akcji chcemy przypomnieć mieszkańcom naszego miasta, że warto jest jeść dobrze, zdrowo, kolorowo i niebanalnie. Chcemy nie tylko przypomnieć, że na poznańskich rynkach można kupić doskonałe, regionalne i sezonowe produkty, ale także pokazać jakie cuda potrafią z nich wyczarować szefowie kuchni poznańskich restauracji" – poinformował Patryk Pawełczak z poznańskiego magistratu.

Wyjaśnił, że w trakcie trwania kampanii, na targowiskach pojawiać się będą specjalnie oznakowane stoiska na których lokalne restauracje zaprezentują przygotowywane na tę okazję potrawy.

"W kolejnych miejscach będziemy promować wyłącznie ofertę restauracji z najbliższej okolicy. Mamy nadzieję, że możliwość zjedzenia oryginalnych potraw na targowisku spodoba się poznaniakom. Prosiliśmy restauratorów, by cena porcji nie przekraczała 10 zł. Chodzi o to, by można było spróbować kilku dań” – powiedział Pawełczak.

Podczas spotkań z szefami kuchni będzie można spróbować również dań przygotowywanych z regionalnych produktów: certyfikowanej białej parzonej wielkopolskiej oraz z gęsiny.

Kampania ma też wspomóc miejskie targowiska. Jak przekonują władze miasta, miejsca te sukcesywnie zmieniają się w nowoczesne centra handlu produktami spożywczymi.

"Przebudowę przechodzi rynek na Świcie, jeszcze w tym roku ruszy przebudowa Rynku Łazarskiego. Na swoją kolej czeka Rynek Jeżycki. Chcemy, by targowiska stały się miejscami, wokół których toczy się życie całych dzielnic. Poprzez kampanię Jedzielnia chcemy pokazać, że jest to możliwe" – powiedziała prezes spółki Targowiska Iwona Rafińska.

Do udziału w przedsięwzięciu organizatorom już udało się zaprosić przedstawicieli kilkudziesięciu poznańskich lokali gastronomicznych. Miejscem pierwszego spotkania będzie targowisko zlokalizowane na Placu Wielkopolskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Poznańskie restauracje będą się promować na miejskich targowiskach