Pożyczka OPIC dla amerykańskiej firmy inwestującej w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-01-2006, 19:11

Rządowa Korporacja Prywatnych Inwestycji Zagranicznych (OPIC) udzieli pożyczki w wysokości 400 tys. dolarów  dwóm amerykańskim farmerom: braciom Richardowi i Johnowi Taylorom, którzy zamierzają zbudować zakłady przetwórstwa śliwek w Polsce.

Rządowa Korporacja Prywatnych Inwestycji Zagranicznych (OPIC) udzieli pożyczki w wysokości 400 tys. dolarów  dwóm amerykańskim farmerom: braciom Richardowi i Johnowi Taylorom, którzy zamierzają zbudować zakłady przetwórstwa śliwek w Polsce.

    Bracia chcą eksportować suszone śliwki ze swojej farmy w Yuba City w Kalifornii, przetwarzać je na dżemy, powidła i inne produkty w planowanych przez siebie zakładach w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) i następnie sprzedawać na rynkach w Europie.

     OPIC jest agencją rządową wspomagającą drobny i średni biznes kredytami na inwestycje zagraniczne i ubezpieczającą firmy amerykańskie od ryzyka politycznego przy inwestowaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane