Pożyczka pod subwencję

opublikowano: 22-06-2020, 22:00

Kredyt na spłatę długu w skarbówce i ZUS może pomóc w pozyskaniu wsparcia od PFR.

Jednym z warunków uzyskania subwencji w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) jest niezaleganie z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne. Niestety, wielu przedsiębiorców zaległości w tym zakresie posiada. Nie musi to jednak przekreślać szansy na uzyskanie subwencji — przekonują właściciele Wealthon Fund, spółki udzielającej pożyczek pomostowych przedsiębiorcom w trakcie wnioskowania o finansowanie, zadłużonych wobec ZUS albo urzędu skarbowego (US).

Dotychczas firma udzielała pożyczek podmiotom starającym się o kredyt w banku. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej zgłaszają się do niej przedsiębiorcy, którzy potrzebują zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami właśnie po to, żeby uzyskać wsparcie od PFR.

— Subwencje PFR zdecydowanie wpłynęły na zainteresowanie naszą pożyczką pomostową. Widzimy znaczny wzrost liczby zapytań o nią oraz aplikacji o finansowanie. W maju rozpatrzyliśmy o 35 proc. wniosków więcej w porównaniu do średniej miesięcznej od początku roku. Uruchomiliśmy też o 15 proc. więcej pożyczek pomostowych w maju. Przy tym wartość średniej pożyczki oscyluje w granicach 120 tys. zł, a wartość średniej pożyczki pod subwencje aż 140 tys. zł. W zeszłym roku średnia wartość pożyczki była sporo niższa, na poziomie 72 tys. zł — mówi Aleksander Majchrzak, prezes Wealthon Fund.

Firma szacuje, że w Polsce z ponad dwóch milionów aktywnych przedsiębiorstw aż 25 proc. jest zadłużonych w ZUS albo skarbówce. Zamyka to przed nimi drzwi banków i możliwość pozyskania pieniędzy na rozwój. Rozwiązanie oferowane przez Wealthon Fund to pożyczka celowa, co oznacza, że po jej otrzymaniu klient ma obowiązek spłaty zadłużenia w ZUS albo US, co umożliwi mu uzyskanie zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami w tych instytucjach. Z takim dokumentem firma udaje się po kredyt, z którego spłaca pożyczkę pomostową. Minimalna kwota pożyczki w Wealthon Fund to 1 tys. zł, a maksymalna 750 tys. zł. Jest udzielana na dziesięć dni roboczych. Jej koszt to 15 proc. od udzielonej kwoty. Zabezpieczeniem jest dobrowolne poddanie się egzekucji.

Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
×
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane