Pozytywna reakcja rynku obligacji na wieści z Włoch i Hiszpanii

opublikowano: 04-06-2018, 14:34
aktualizacja: 04-06-2018, 14:35

Obligacje państw południowej Europy drożeją w reakcji na powstanie rządu we Włoszech i relatywnie gładkie przekazanie władzy w Hiszpanii, pisze Reuters.

Różnica między rentownością obligacji 10-letnich Włoch i Niemiec zmalała do 210 pkt. bazowych i jest najniższa od tygodnia. 

- Mamy więcej jasności i teraz od inwestorów zależy ocena ryzyka. Jest trochę poczucia ulgi – powiedział Rainer Guntermann, strateg Commerzbanku.

Rentowność obligacji 2-letnich Włoch spadła o 33 pkt. bazowe do 0,70 proc. Rentowność „dziesięciolatek” spadła o 20 pkt. bazowych do 2,54 proc.

Tymczasem w Hiszpanii socjalista Pedro Sanchez zastąpił konserwatystę Mariano Rajoy’a na stanowisku premiera. Rynek przyjął dobrze relatywnie spokojne przekazanie władzy pomimo tego, że rząd Sancheza jest mniejszościowy.

Rentowność obligacji 10-letnich Hiszpanii spadła o 11 pkt. bazowych do 1,34 proc. Rentowność „dziesięciolatek” Portugalii jest najniższa od trzech tygodni i wynosi 1,71 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu