Czytasz dzięki

Praca i wypoczynek? Naturalnie na Warmii i Mazurach!

  • Materiał partnera
opublikowano: 04-06-2018, 09:32
aktualizacja: 04-06-2018, 09:34

Jest w Polsce takie miejsce, które w równym stopniu przyciąga turystów, co i biznesmenów, i inwestorów. Miejsce, w którym po prostu chce się więcej...

Naturalne piękno

Warmia i Mazury dysponują znaczącymi w skali europejskiej walorami turystyczno-przyrodniczymi. Jeziora, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody jak magnes przyciągają zestresowanych mieszkańców wielkich miast, zmęczonych hałasem i smogiem. Obok morza i gór, mazurskie jeziora traktowane są jako trzeci cel wyjazdów wypoczynkowych w Polsce. Zielone Płuca Polski kuszą czystym powietrzem i spokojnym, niespiesznym tempem życia.

Ekonomia wody

Malownicze trasy piesze, konne i rowerowe, trasy kajakowe i rozbudowana infrastruktura portów i marin to wizytówka Warmii i Mazur. W końcu ekonomia wody to jedna z inteligentnych specjalizacji tego regionu. Nieco ponad 20 procent powierzchni województwa zajmuje woda, co zapewnia mu pod tym względem pierwsze miejsce w kraju. – W regionie jest także największe zagęszczenie stoczni produkujących jachty i łodzie motorowe. Aby zobrazować skalę ich produkcji, można powiedzieć, że co trzeci jacht w klasie do 10 metrów spośród wszystkich pływających po wodach całego globu był zbudowany właśnie na Warmii i Mazurach – mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

To się opłaca

Wprawdzie malownicze, sielankowe krajobrazy skłaniają do kontemplacji i zachwytów nad pięknem natury, ale przede wszystkim tworzą unikalną atmosferę. Życie toczy się wolniej w stabilnej równowadze. Każdy ma więcej czasu dla siebie, na własny rozwój. Pozwala to po prostu spokojnie pomyśleć, a to sprzyja rodzeniu się dobrych, a czasem wręcz przełomowych idei. – Na Warmii i Mazurach powstaje coraz więcej start-upów i nowatorskich przedsięwzięć biznesowych. Prężnie rozwijają się nie tylko lokalne przedsiębiorstwa, ale inwestują tu także globalne marki. Otwierają duże centra logistyczne i biznesowe obsługujące klientów z całego świata. Rozwojowi inwestycyjnemu sprzyja kilka czynników, między innymi wygodna infrastruktura regionu, zaplecze naukowe i kulturalno-rozrywkowe, parki technologiczne, dostęp do kapitału ludzkiego oraz wsparcie instytucjonalne – kontynuuje marszałek.

Konferencja nad brzegiem jeziora

Wracając do walorów turystycznych – z roku na rok województwo przyciąga coraz więcej tzw. turystów biznesowych. Coraz częściej wyjazdy firmowe, konferencje czy szkolenia odbywają się w Krainie Tysiąca Jezior. Pozwala na to bogata baza hotelowa, nowoczesne przestrzenie biurowe i sale konferencyjne ulokowane w malowniczych miejscach. Przerwa kawowa na pomoście to jest zupełnie nowa jakość turystyki biznesowej. – Najbardziej cieszy to, że coraz częściej dotychczasowi turyści wracają na Warmię i Mazury, aby zostać dłużej. Zakładają tutaj rodziny i tworzą biznes. To oni są największymi ambasadorami Warmii i Mazur. W ich ustach hasło „Żyj, pracuj, inwestuj” jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu – dodaje Gustaw Marek Brzezin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu