Pracownica Pekao straciła 4 mln zł klientów na giełdzie?

PAP
opublikowano: 05-02-2008, 15:51

O przywłaszczenie przynajmniej kilku milionów złotych z kont klientów podejrzewana jest pracownica sopockiego oddziału banku Pekao SA. Kobieta jest poszukiwana od połowy stycznia.

Poinformował o tym PAP we wtorek zastępca prokuratora rejonowego w Sopocie, Marek Wasilewski.

"W tej chwili możemy mówić o przywłaszczeniu około czterech milionów złotych, ale postępowanie jest w toku i suma może jeszcze wzrosnąć" - powiedział Wasilewski.

Kobieta zajmowała się obsługą tzw. VIP-ów. W ich imieniu miała korzystnie lokować pieniądze. "Okazało się, że inwestowała je bez wiedzy klientów, fałszując oświadczenia" - powiedział PAP dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej banku, Robert Moreń. Dodał, że kiedy tylko wychwycono nieprawidłowości, zawiadomiono policję i prokuraturę, a pracownica została zwolniona w trybie natychmiastowym.

Zawiadomienie z banku trafiło do Prokuratury Rejonowej w Sopocie w połowie grudnia. W połowie stycznia, prokuratura chciała przedstawić kobiecie zarzuty. Jednak była pracownica banku zniknęła. Nadal jest poszukiwana.

Przedstawiciele banku zapewniają, że klienci nie muszą się martwić o swoje fundusze. Bank jest ubezpieczony od konsekwencji nieuczciwego działania pracowników. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane