Czytasz dzięki

Pracownicy Amazona w Polsce chcą wyższych wynagrodzeń, grożą strajkiem

opublikowano: 09-05-2019, 13:47

Pracownicy Amazona w Polsce żądają znaczącego podwyższenia wynagrodzeń. Dają spółce na to 7 dni, albo rozpoczną działania, które mogą zakończyć się strajkiem, informuje Reuters.

Agencja cytuje Marię Malinowską ze związku „Inicjatywa Pracownicza”, która wskazuje iż pracownicy Amazona w Polsce zarabiają „trzykrotnie mniej niż pracownicy w Niemczech” pomimo iż pracują więcej godzin. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Amazon nie może wykorzystywać faktu, że to jest Polska, gdzie wynagrodzenia w niektórych regionach są niższe – powiedziała Reutersowi Malinowska.

Agencja pisze, że w wydanym oświadczeniu "Inicjatywa Pracownicza" domaga się  podwyższenia wynagrodzenia pracowników do 25 zł netto za godzinę. Oznacza to, że otrzymywaliby ok. 34 zł brutto na godzinę wobec obecnych 17,50-18,50 zł, pisze Reuters.

Oprócz postulatów płacowych związek domaga się także m.in. zmniejszenia wymaganego tempa pracy oraz zmiany sposobu oceniania pracowników.

W przesłanym oświadczeniu Amazon podkreśla, że stworzył dotychczas "ponad 14 000 stałych, dobrych miejsc pracy w Polsce".

- Osobom zatrudnionym zapewniamy konkurencyjne wynagrodzenie i jedne z najlepszych w branży benefitów oraz możliwości rozwoju zawodowego. Niezmiennie skupiamy się na bezpośrednim dialogu z naszymi pracownikami, co jest najskuteczniejszym sposobem szybkiego reagowania na ich potrzeby - informuje spółka. 

Amazon umożliwia zwiedzanie polskich Centrów Logistyki E-Commerce chętnym do sprawdzenia stworzonych w nich warunków pracy. Wystarczy zapisać się na  www.zwiedzanieamazon.pl, informuje spółka.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane