Pracownicy British Airways odwołują strajk

opublikowano: 29-01-2007, 15:40

Strajk personelu pokładowego linii lotniczych British Airways, który miał odbyć się m.in. we wtorek i środę, został odwołany - poinformowały linie lotnicze w komunikacie.

Strajk personelu pokładowego linii lotniczych British Airways, który miał odbyć się m.in. we wtorek i środę, został odwołany - poinformowały linie lotnicze w komunikacie.

"British Airways z zadowoleniem przyjęły decyzję oddziału personelu pokładowego związku zawodowego transportowców TWGU (Transport & General Workers Union) o odwołaniu strajków, które miały się odbyć jutro i w środę oraz dwukrotnie w przyszłym miesiącu" - napisano w oświadczeniu BA.

"Niestety decyzja ta została podjęta za późno, by uniknąć komplikacji w planach lotów dziesiątek tysięcy naszych klientów dziś i jutro" - napisano w oświadczeniu.

Jak dodały linie lotnicze, podejmą one próbę "przywrócenia jak największej liczby lotów w te dni".

Polskie linie lotnicze LOT poinformowały wcześniej, że posiadacze biletów British Airways na loty na trasie Warszawa-Londyn-Warszawa zaplanowane w dniach od 29 stycznia do 2 lutego mogą w tym czasie polecieć samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT bez żadnych dodatkowych opłat.

Pracownicy British Airways zapowiedzieli strajk po fiasku rozmów ze związkowcami w sprawie płac i polityki firmy wobec zwolnień lekarskich.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane