Pracownicy i ajenci skarżą się na Żabkę i Biedronkę - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
02-06-2005, 08:59

Ludzie mający do czynienia z Żabką i Biedronką wciąż skarżą się na warunki pracy - pisze "Metropol". Gazeta dotarła do byłych pracowników i ajentów obu sieci, którzy postanowili walczyć o swoje prawa i pieniądze. Rozmawiała też z mec. Lechem Obarą, który od lat prowadzi sprawy tych osób.

Ludzie mający do czynienia z Żabką i Biedronką wciąż skarżą się na warunki pracy - pisze "Metropol". Gazeta dotarła do byłych pracowników i ajentów obu sieci, którzy postanowili walczyć o swoje prawa i pieniądze. Rozmawiała też z mec. Lechem Obarą, który od lat prowadzi sprawy tych osób.

 W kampanii reklamowej Biedronka dziękuje klientom za 10 lat korzystania z jej usług, zapewniając, że najniższe ceny na rynku to efekt współpracy z najlepszymi dostawcami i producentami. - Z większością z nich współpracujemy od początku i układa nam się bardzo dobrze - mówi Anna Mazurek, rzeczniczka Geronimo Martins Dystrybucja.

Inną wiedzą na ten temat dysponuje mec. Obara. - Znam kilkudziesięciu dostawców, którym Geronimo Martins nie zapłacił za dostarczone towary. Część spraw udało się nam wygrać. Odzyskaliśmy 700 tys. zł, ale to niewielka część tego, co dostawcy stracili. Wiele osób i firm doprowadzono do upadku - dodaje.

Inną siecią sklepów, która doczekała się stowarzyszenia osób przez nią poszkodowanych, jest Żabka. W tym wypadku ofiarami okazali się ajenci.

- Prostych ludzi zrobiono kierownikami sklepów - tłumaczy Obara. - Każdy musiał podpisać weksel do wysokości, jak zapewniano, 5 tys. zł. Mówiono, że to zastaw za komputery i kasy. Po uruchomieniu sklepu ajenci byli zasypywani fakturami, tak aby nie mogli się połapać w rozliczeniach. Po jakimś czasie Żabka uruchamiała weksel z powodu rzekomego długu. Nagle się okazywało, że człowiek jest winien centrali 60-80 tys. zł. Największa znana mi kwota zadłużenia to 130 tys. zł - mówi Obara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Pracownicy i ajenci skarżą się na Żabkę i Biedronkę - prasa