Czytasz dzięki

Pracownicy oskarżają Facebooka o wymuszenie powrotu do biur

opublikowano: 19-11-2020, 09:47

Ponad 200 pracowników Facebooka z całego świata oskarżyło firmę, że zmusiła moderatorów do powrotu do biur pomimo ryzyka zakażenia koronawirusem.

W opublikowanym liście otwartym właściciel największego na świecie serwisu społecznościowego oskarżany jest o niepotrzebne ryzykowanie zdrowiem i życiem pracowników dla zysku. Pracownicy wzywają Facebooka aby dokonał zmian dających możliwość większej pracy zdalnej, a także wprowadził dodatkowe wynagrodzenie za narażenie na niebezpieczeństwo.

Facebook dał do zrozumienia, że oskarżenia kierowane pod jego adresem są przesadne, bo zdecydowana większość jego pracowników zajmujących się pilnowaniem, czy na serwisie nie pojawiają się niepożądane treści, pracuje zdalnie.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Eksperci zwracają uwagę, że zarzuty pracowników ujawniły pośrednio brak zdecydowanego postępu w zapowiadanym przez Facebooka zastępowaniu moderatorów przez sztuczną inteligencję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane