Pracownicy są częścią rodziny

Joanna Draniak-Kicińska, prezes firmy Bandi Cosmetics
opublikowano: 13-12-2017, 22:00

PLEBISCYT CZYTELNIKÓW: KOBIETA BIZNESU ROKU 2017 - 3. miejsce: JOANNA DRANIAK-KICIŃSKA, BANDI COSMETICS

Firma Bandi Cosmetics powstała, kiedy miałam cztery lata. Od początku byłam zafascynowana światem kosmetyki, przyglądałam się i pomagałam w pracy rodzicom. Kiedy dzieci w piaskownicy robiły babki, ja kręciłam kremy z piasku. Podczas studiów moje zaangażowanie nabrało poważnego charakteru i zaczęłam pracę zawodową w Bandi.

Joanna Draniak-Kicińska
Zobacz więcej

Joanna Draniak-Kicińska ARC

Miałam wtedy 22 lata. Na pewno nie zarządzam autorytarnie. Jesteśmy firmą rodzinną i pracowników traktujemy jak część rodziny. Uważam, że najważniejszy zasób i kapitał organizacji to właśnie jej ludzie. Jesteśmy trochę jak „włoska rodzina”: kłócimy się, dyskutujemy, ale bardzo się lubimy. Szczerość jest u nas w cenie, co nie często się zdarza w firmach. Znamy imiona dzieci pracowników, wiemy, kto gdzie wybiera się na wakacje, kiedy ma remont mieszkania… Sama jestem mamą, więc nigdy nie robiłam problemów z urlopami macierzyńskimi czy wychowawczymi.

W biurze jest sporo zabawek. Czasem, kiedy musimy popracować dłużej, zabieramy ze sobą dzieci. Zawsze starałam się budować atmosferę zaufania, poczucia wspólnych celów, wartości i lojalności. Staram się też pamiętać, że praca zawodowa to bardzo ważna część życia, ale nie najważniejsza. Moim hobby są narty i teatr. Wracam do tego po kilku latach zaniechań. Dzieci już podrosły, możemy już wiele rzeczy pogodzić lub robić razem.

Myślę, że dla działalności biznesowej najważniejsza jest stabilność prawa. Żyjemy w ogromnie złożonym, międzynarodowym środowisku, dlatego dobre ramy prawne powinny być fundamentem, na którym mogą zachodzić procesy długotrwale — zarówno prowadzące do np. właściwego zwymiarowania podatków, jak i formujące dobre obyczaje.

W bardzo dynamicznym i wciąż zmieniającym się świecie możliwości, jakie stoją dziś przed przedsiębiorczymi ludźmi, są ogromne. Bariery rozpoczęcia działalności są względnie niskie, kapitał dostępny, możliwości komunikacyjne i handlowe olbrzymie. Nowoczesne technologie zmieniają nasz świat z niezwykłą dynamiką. Dlatego życzyłabym odwagi, gdyż dzisiaj żaden pomysł nie jest zbyt szalony, żeby spróbować. Naprawdę warto, bo jak uczy historia, taki splot dobrych okoliczności nie potrwa wiecznie.

Kiedy Michael Farady pracował nad podstawowymi odkryciami z zakresu elektryczności, na pytania, do czego mogą się przydać, odpowiadał, że tego nie wie, ale na pewno to będzie opodatkowane. Zdecydowanie nowe technologie i odkrycia są szansą dla kobiet i Polski, ale jako że nowoczesność ma również stronę kosztów (wykorzystanie zasobów środowiska, nierówności płacowe i społeczne), więc cała sztuka polega na tym, by znaleźć się po dobrej stronie krzywej Gaussa.

Bandi Cosmetics

Firma rodzinna założona przez Bogdę Draniak w 1986 r. Siedziba spółki znajduje się w Czosnowie koło Warszawy. Przedsiębiorstwo ma nowoczesną fabrykę oraz dział badań i rozwoju. Jako pierwsze wprowadziło na polski rynek serię kosmetyków dotleniających (1993), z kwasem hialuronowym (1993), żele z milisferami (1995), kosmetyki z wyciągiem z zielonej herbaty (1995), peeling do manualnej mikrodermabrazji (2003), preparaty z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami (2009), mieszaninę eksfoliującą z kwasem pirogronowym, salicylowym i azelainowym (2012), dermokosmetyki z retinolem i kwasem fitowym (2015), preparaty do zabiegów trychologicznych (2015), a także kosmeceutyki łączące kwasy z ektoiną (2016). Oferuje kilkadziesiąt produktów profesjonalnych, a także duży wybór kosmetyków dla klientów detalicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Draniak-Kicińska, prezes firmy Bandi Cosmetics

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pracownicy są częścią rodziny