Pracownicy skarbówki "obdarowują" wiceminister finansów

IAR
opublikowano: 21-02-2008, 08:26

"Tygodnik Solidarność" pisze o proteście pracowników skarbowych, którzy za namową swojego związku zawodowego rozpoczęli akcję przesyłania jednogroszowych darowizn wiceminister finansów Elżbiecie Suchockiej - Roguskiej.

W ten sposób pracownicy skarbówki chcą zwrócić uwagę na swoje problemy. Jak podkreśla tygodnik, może to być dopiero początek protestu, a wszystko zależy od sposobu w jaki resort finansów podzieli fundusze na podwyżki i jak zabierze się za reformę skarbówki. Gazeta przypomina, że gotowy projekt zmian w administracji skarbowej przygotował poprzedni rząd, ale obecna ekipa wstrzymała ich wprowadzanie.

"Tygodnik Solidarność" podkreśla, że związkowcy od dłuższego czasu próbują się dowiedzieć, jak będą wyglądały podwyżki dla pracowników podległych ministerstwu finansów. Zdaniem pisma szefostwo resortu ukrywa te informacje.

Pracownicy skarbowi, cytowani przez gazetę dodają, że jeśli nadal będą ignorowani, podejmą protest podobny do tego, jaki prowadzili niedawno celnicy. Masowe zwolnienia lekarskie i urlopy na żądanie mogą znacznie opóźnić obliczanie i zwrot nadpłaconego podatku z zeszłego roku - podsumowuje gazeta.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane