Pracownicy: Tesla nie osiągnęła zapowiadanego tempa produkcji modelu 3

opublikowano: 29-06-2018, 07:13
aktualizacja: 29-06-2018, 07:15

Tesla nie produkuje tyle aut model 3 podczas zmiany, aby osiągnąć na koniec czerwca wielkość produkcji zapowiedzianą przez prezesa Elona Muska, informuje Reuters powołując się na trzech anonimowych pracowników linii montażowej w zakładach we Fremont.

Spółka była w stanie wyprodukować 210 aut model 3 podczas jednej, 12-godzinnej zmiany w środę, powiedział agencji jeden z pracowników. Inny powiedział Reutersowi, że w poniedziałek wyprodukowano na jednej zmianie 305 samochodów.

Fabryka Tesli
Zobacz więcej

Fabryka Tesli fot. Bloomberg

Produkcja na poziomie 300 aut model 3 na każdej zmianie przez tydzień oznacza łącznie 4,2 tys. samochodów. Elon Musk zapowiadał, że Tesla będzie produkowała na koniec czerwca 5 tys. tych aut. Osiągnięcie tego poziomu uważane jest za test wiarygodności, ponieważ Tesla w przeszłości nie osiągała deklarowanych celów produkcji swojego elektrycznego auta dedykowanego na masowy rynek, które ma kluczowe znaczenie dla wypracowanie przez spółkę zysku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu