Pracuj.pl: liczba ogłoszeń dotyczących staży i praktyk wzrosła o 23 proc.

ISBNews
15-04-2016, 13:08

Liczba ofert dla stażystów i praktykantów opublikowana na portalu Pracuj.pl w I kw. br. była o 23% wyższa niż rok wcześniej, poinformował serwis.

"W pierwszych trzech miesiącach 2016 r. pracodawcy na Pracuj.pl opublikowali 2709 ofert praktyk i staży" - czytamy w komunikacie.

Pracodawcy w I kwartale poszukiwali najczęściej studentów kierunków związanych z finansami. Skierowanych do nich było 675 ogłoszeń. Najwięcej ogłoszeń było skierowanych  do osób chcących zajmować się w przyszłości audytami/podatkami, doradztwem/konsultingiem, kontrolingiem, księgowością, rynkami kapitałowymi czy analizami. Do przyszłych przyszłych specjalistów z zakresu handlu i sprzedaży, skierowano 523 ofert, podano także.

"W czołówce od wielu lat jest również specjalizacja IT – pracodawcy opublikowali dla osób nią zainteresowanych 435 ogłoszenia praktyk i staży, co stanowi wzrost aż o 33% w stosunku do analogicznego kwartału 2015 r." - czytamy dalej w komunikacie.

Do studentów planujących karierę w human resources skierowano 362 ogłoszenia, a w przypadku marketingu - 341, podano także.

Pracuj.pl to polski serwis rekrutacyjny. Portal powstał w 2000 r. i należy do Grupy Pracuj, będącej właścicielem marek na rynku rekrutacji on-line w Polsce i na Ukrainie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Pracuj.pl: liczba ogłoszeń dotyczących staży i praktyk wzrosła o 23 proc.