Pracujemy dla największych

  • Materiał partnera
opublikowano: 26-02-2019, 08:08

Rozmowa z Józefem Strzałkowskim, prezesem REMZAP

REMZAP dostarcza usługi skrojone na miarę, według potrzeb i oczekiwań klientów. Jakie znaczące inwestycje udało się wam dotąd zrealizować? 

PRZESTÓJ W PRODUKCJI KOSZTUJE: Nie ma dla nas mniej ważnych projektów czy mniej ważnych klientów – mówi Józef Strzałkowski, prezes REMZAP
Zobacz więcej

PRZESTÓJ W PRODUKCJI KOSZTUJE: Nie ma dla nas mniej ważnych projektów czy mniej ważnych klientów – mówi Józef Strzałkowski, prezes REMZAP

Jesteśmy w stanie realizować inwestycje związane z tworzeniem całych obiektów przemysłowych — począwszy od uzbrojenia terenu, prac fundamentowych, budowy obiektów kubaturowych, wykonania i montażu konstrukcji stalowych, poprzez montaż maszyn i urządzeń oraz ich technologiczne i instalacyjne połączenie za pomocą rurociągów, instalacji elektrycznych i aparatury kontrolno-pomiarowej, aż po wykonanie izolacji termo- lub zimnochronnych urządzeń technicznych. Jeśli dołączymy do tego nasze umiejętności poparte dziesięcioleciami doświadczeń w przeprowadzaniu remontów technologicznych instalacji produkcyjnych, w czym również się specjalizujemy, to otrzymujemy właśnie obraz wspomnianych „usług skrojonych na miarę” dopasowanych do niemal każdych oczekiwań klienta. Wykonując specjalistyczne usługi dla największych przedsiębiorstw przemysłowych, musimy brać pod uwagę specyfikę działalności naszych klientów, technologiczne uwarunkowania konkretnych instalacji przemysłowych czy też coraz wyższe wymagania dotyczące jakości, środowiska i warunków bhp.

Wymaga to odpowiednio przygotowanej i przeszkolonej kadry… 

Tak, ale też organizacji pracy dostosowanej do specyficznych wymagań danej instalacji czy też inwestycji w specjalistyczny sprzęt, urządzenia czy Środki ochrony osobistej, a wszystko w zgodzie ze szczegółowymi wymaganiami klientów. Skupiamy się głównie na rynku lokalnym. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy realizuje obecnie bardzo szeroki i ambitny program inwestycyjny związany z rozszerzeniem jej mocy produkcyjnych. Angażujemy się w ten proces obejmujący budowę i montaż części z głównych obiektów poprodukcyjnych, instalacji i hal przemysłowych wraz z montażem maszyn, aparatów i urządzeń, rurociągów oraz instalacji elektrycznych. Dotyczy to np. tak dużych projektów jak: „Wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej” czy „Modernizacja instalacji kwasu azotowego oraz budowa nowych instalacji kwasu azotowego, neutralizacji i produkcji nowych nawozów na bazie kwasu azotowego”. Działamy również poza Puławami. W ostatnich latach braliśmy udział w projekcie EFRA firmy Lotos, dla której montowaliśmy piec reformingu na instalacji HGU, a dla PKN Orlen zrealizowaliśmy pod klucz zadanie polegające na wykonaniu punktu dozowania chemikaliów. Z kolei w Zakładach Grupy Azoty w Tarnowie braliśmy udział w budowie Instalacji Poliamidy II. Jako generalny wykonawca rozbudowaliśmy też instalacje technologiczne Indorama Ventures, dzięki którym firma podwoiła moce produkcyjne.

Pracujecie więc dla największych firm z branży. Jakie znaczące przedsięwzięcie realizujecie w tej chwili? 

Ze względu na specyfikę branż przemysłowych, dla których pracujemy, możemy powiedzieć, że każdy realizowany przez nas projekt jest znaczący, w szczególności z punktu widzenia bezwzględnej potrzeby zachowania ciągłości produkcji u naszych klientów. Jakkolwiek przestoje, szczególnie nieplanowane, powodują duże straty produkcyjne, zatem wszystkie wykonywane przez nas prace muszą być realizowane sprawnie i w możliwie najkrótszym czasie. Dla naszego głównego klienta Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy wykonujemy corocznie główne i Średnie remonty instalacji technologicznych, których łączna wartość jest bardzo znacząca w naszych przychodach. Realizujemy także bieżące prace awaryjne, zarówno lokalnie, jak i w obiektach leżących w drugim krańcu kraju. Na przykład naszym stałym klientem w branży wymurówek ognioodpornych jest Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police. Regularnie również pojawiamy się w cementowniach Cemex Polska, w rafineriach Lotosu czy Orlenu. Nie ma dla nas mniej ważnych projektów czy mniej ważnych klientów…

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

To inaczej, jakie nietypowe prace jesteście w stanie wykonać, jakie zlecenia leżą w zasięgu waszych możliwości? 

W zasadzie realizujemy pełen wachlarz zadań związanych z budownictwem, inwestycjami i remontami w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, energetycznym, cementowym czy spożywczym. W razie potrzeby współpracujemy z naszymi partnerami, którzy mogą nas wesprzeć w najbardziej newralgicznych obszarach lub wzmocnić potencjał wykonawczy.

Mówimy głównie o Polsce, a co z inwestycjami w innych państwach, czy macie ambicje wychodzenia również poza granice naszego kraju? 

Nie wykluczamy tego. Mamy doświadczenia w pracy za granicą, np. we Francji, gdzie przez wiele lat prowadziliśmy inwestycje związane z wymianą wymurówek, a na Litwie remonty instalacji petrochemicznych. Otrzymujemy zapytania dotyczące realizacji zadań poza granicami Polski, badamy takie możliwości. Obecnie jednak mamy zobowiązania w Polsce i na tym się skupiamy.

Ponad 55 lat doświadczenia to nie wszystko, trzeba iść z duchem czasu i być otwartym na nowości. Czy innowacje są ważnym elementem waszej działalności? 

Jesteśmy firmą usługową, więc innowacje dotyczą nie tylko wyposażenia i sprzętu, ale również metod i sposobów organizacji wykonywanych przez nas prac. Z jednej strony odnosi się to do ciągłego doskonalenia zarządzania zasobami ludzkimi, a z drugiej do zabezpieczenia odpowiednio nowoczesnego zaplecza technicznego. Poczynając od zabezpieczenia podstawowych potrzeb dla prowadzenia prac remontowych i inwestycyjnych poza siedzibą firmy, takiego jak samochody brygadowe, żurawie samochodowe, ładowarki obrotowe czy specjalistyczne urządzenia do wymiany katalizatorów, a kończąc na sprzęcie do obróbki materiałów i typowych dla naszych branż narzędziach do codziennej pracy. Jest to także wyposażenie naszych warsztatów, niezbędne do wytwarzania i remontów urządzeń i aparatów, prefabrykacji elementów stalowych takich jak plotery CNC czy specjalistyczna stacja prób armatury do 400 bar. Zatem, chociaż ze względu na specyfikę takich firm jak nasza, nie możemy się pochwalić nowinkami z pierwszych stron gazet, to jeśli chodzi o wyposażenie, staramy się na bieżąco wprowadzać możliwie najnowsze jego generacje, tak aby Świadczyć nasze usługi na najwyższym poziomie technicznym w konkurencyjnych cenach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATERIAŁ PARTNERA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu