Prada poczeka dłużej na efekty restrukturyzacji

opublikowano: 08-09-2017, 18:20

Prada, właściciel jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych na świcie rozczarował wynikami za pierwszy kwartał i ostrzegł przed sytuacją w kolejnych miesiącach, donosi Bloomberg.

Włoski potentat rynkowy odnotował w okresie sześciu miesięcy 2017 r. zakończonym w lipcu spadek zysku netto o 18 proc. do 115,7 mln EUR. To wynik zdecydowanie gorszy od oczekiwanego przez analityków, których mediana prognoz zakładała rezultat na poziomie 143 mln EUR. Przychody stylisty zmniejszyły się o 5,7 proc.

Prada
Zobacz więcej

Prada fot. Bloomberg

W opublikowanym w piątek komunikacie spółka napisała, że wierzy iż wdrażany plan pozwoli na powrót do stabilnego wzrostu przychodów i marż, choć może to zająć dłuższy czas niż wstępnie zakładano.

Producent wycenianych na ponad 2 tys. USD torebek Esplanade czy sandałów Velcro za niemal 500 USD jest ofiarą fali zamykania placówek handlowych, co w 2016 r. „zaowocowało” spadkiem zysku do najniższego poziomu od 2011 r., kiedy to miała miejsce oferta IPO akcji włoskiej firmy. Szczególnie boleśnie spółka odczuła załamanie na azjatyckich rynkach, które generują około połowy przychodów Prady.

Akcje spółki notowane na giełdzie w Hongkongu zyskują w tym roku 6,3 proc. podczas gdy takich rywali jak Kering i LVMH odpowiednio 50 i 21 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu