Praktyczna wiedza o programie

Łukasz Korycki, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”
opublikowano: 08-05-2019, 22:00

Życie przedsiębiorcy w Polsce to nieprzerwane pasmo wyzwań.

Zmieniające się z miesiąca na miesiąc prawo, skoki stawek podatkowych, dynamiczna sytuacja makroekonomiczna, konieczność szybkiego reagowania na działania krajowej i zagranicznej konkurencji, a także na sytuację na rynku pracy — to chleb powszedni w każdej firmie. Bez nieustannej czujności, elastyczności w działaniu żaden biznes nie ma większych szans na powodzenie.

Misją „Pulsu Biznesu” jest ułatwianie przedsiębiorcom poruszania się po meandrach gospodarki i wspieranie ich w podejmowaniu szybkich i słusznych decyzji. Tymczasem pojawia się przed nimi nowe wyzwanie — pracownicze plany kapitałowe. Już od lipca pierwsze firmy będą miały obowiązek wdrożenia tego nowego instrumentu, który ma umożliwić pracownikom odkładanie gotówki na czas, gdy już zakończą aktywność zawodową. Docelowo, w ciągu kilkunastu miesięcy, z tym nowym obowiązkiem będą musieli się zmierzyć niemal wszyscy przedsiębiorcy w kraju. Jeśli tylko choć jeden pracownik zadeklaruje chęć oszczędzania w ramach PPK, firma będzie musiała mu zapewnić odpowiednie narzędzia do tego i dodatkowo dołożyć do tego własne pieniądze.

Ile to będzie kosztowało, jak komunikować się z pracownikami, kto w firmie powinien zająć się obsługą PPK, jak ułożyć sobie współpracę z podmiotami, które mają zająć się inwestowaniem pieniędzy pracowników, czy do obsługi nowego programu będą potrzebne nowe kadrowe systemy IT, jak czytać ustawę o PPK, by nie narazić się na naruszenie jej przepisów? To tylko kilka przykładowych pytań związanych z PPK, na które na bieżąco staramy się odpowiadać na łamach naszej gazety. Jednak publikacje prasowe warto uzupełnić i rozszerzyć, dlatego jeszcze w maju zorganizujemy w Warszawie specjalną konferencję (szczegóły poniżej), na którą zapraszamy właścicieli i zarządy firm, dyrektorów finansowych, szefów HR. Najlepsi eksperci postarają się uporządkować całą wiedzę na temat PPK i przekazać jak najwięcej praktycznych porad. Zapraszam na łamy „Pulsu Biznesu” i do bezpośredniego spotkania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Korycki, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu