Prasa: VW złamał prawo konsumenckie w 20 krajach UE

opublikowano: 05-09-2016, 07:48

Według Die Welt, Komisja Europejska ustaliła, że Volkswagen złamał prawo konsumenckie w 20 krajach Unii Europejskiej fałszując pomiar emisji spalin, donosi Reuters.

Wśród złamanych przepisów jest Dyrektywa o Sprzedaży i Gwarancjach, zakazująca firmom przesadzać w ocenie walorów środowiskowych swoich produktów, a także Dyrektywa o Nieuczciwych Praktykach Handlowych, twierdzi Die Welt powołując się na anonimowe źródło w KE. 

Bloomberg

Komisarz  ds. sprawiedliwości i równości Vera Jourova zwróciła się do stowarzyszeń konsumenckich w państwach UE, aby rozważyły kwestię zwiększenia nacisku na Volkswagena w sprawie rekompensaty dla jego klientów w UE, tak jak zrobił to w USA. W tym tygodniu ma spotkać się z ich przedstawicielami.

- Widać już, że Volkswagen złamał europejskie prawo konsumenckie w większości państw członkowskich. Dlatego myślę, że jest niezbędne, abyśmy zaangażowali się w koordynację na poziomie europejskim – napisała Jourova.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane