Praski przewoźnik autobusowy inwestuje w nieruchomości

DI, Czech Business Weekly
opublikowano: 19-11-2009, 12:15

Praski przewoźnik autobusowy ČSAD Praha Holding chce poszerzyć swoją działalność poprzez rozwój na rynku nieruchomości - poinformował portal Czech Business Weekly. Firma zapowiedziała już inwestycję w projekt biurowy Rohan Business Centre. Kwota inwestycji wyniesie 350 mln CZK (13,25 mlm euro).

Rohan Business Centre będzie miało 8,5 tys. m kw. powierzchni biurowej, w tym 780 m kw. przestrzeni handlowej. Budowa centrum planowana jest na jesień przyszłego roku a jego ukończenie na rok 2012. Szacuje się, że właśnie w tym czasie podaż na tego typu powierzchnie będzie znacznie niższa niż popyt.

Najmniejsza jednostka do wynajęcia będzie miała 150 m kw. z minimalnym czynszem wyznaczonym w związku z aktualną sytuacją gospodarczą, wynoszącym 15,5 euro za m kw. za miesiąc, a docelowym w kwocie 16,5 do 17,5 euro za miesiąc w ciągu kojenych dwóch lat.

Projekt został stworzony przez Architekti Hrůša & spol., Ateliér Brno. Ten sam projektant jest również autorem terminala autobusowego w Pradze i centrum handlowego Galeria Vaňkova w Brnie.

ČSAD Praha Holding w tym roku otworzył swój terminal autobusowy na stacji autobusowej Florenc w Pradze 8. Spółka oraz jej spółka zależna zajmująca się nieruchomościami Financia, która jest w posiadaniu budynku Hotelu Perla w centrum Pragi, zainwestowała 70 mln CZK w przebudowę dworca.

„Jesteśmy postrzegani jako przewoźnik autobusowy, ale chcemy generować przychody z dwóch źródeł” - powiedział CBW dyrektor generalny holdingu Pavel Vráblík.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Czech Business Weekly

Polecane