Praterm przeznaczy na inwestycje ponad 100 mln zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-03-2006, 20:34

Producent i dystrybutor ciepła Praterm może przeznaczyć na inwestycje kapitałowe w tym roku, lub w wyniku projektów, które rozpoczną się w 2006 roku, ponad 100 mln zł - poinformowała spółka w środę w komentarzu do raportu rocznego.

Producent i dystrybutor ciepła Praterm może przeznaczyć na inwestycje kapitałowe w tym roku, lub w wyniku projektów, które rozpoczną się w 2006 roku, ponad 100 mln zł - poinformowała spółka w środę w komentarzu do raportu rocznego.

    Firma zamierza kupić w tym roku kolejne przedsiębiorstwa ciepłownicze oraz mniejszościowe udziały w posiadanych spółkach, by wykorzystać środki z emisji akcji. W dalszej kolejności Praterm przewiduje rozwój z wykorzystaniem kapitałów obcych.

    Praterm zadebiutował na giełdzie w grudniu 2004 r. Z publicznej emisji pozyskał 90 mln zł, głównie na rozbudowę grupy. Strategia Pratermu zakłada rozbudowę grupy kapitałowej poprzez zakup większościowych udziałów w przedsiębiorstwach energetyki cieplnej lub elektrociepłowniach.

    "Oznacza to, że zdaniem zarządu, spółka za kilka lub kilkanaście miesięcy, zacznie finansować inwestycje również kapitałem obcym" - napisano w raporcie.

    Spółka ocenia, że w tym roku ogłoszonych zostanie kilka przetargów na sprzedaż udziałów w przedsiębiorstwach, które mogą być przedmiotem zainteresowania Pratermu.

    "Zarząd Praterm SA jest pewien realizacji dalszych inwestycji kapitałowych w najbliższej przyszłości, w tym w roku 2006, ich wielkość i tempo nie są jednak możliwe do precyzyjnego określenia" - poinformowała spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane