Prawdziwa batalia dopiero się zaczyna

WOJCIECH KOŁPA, dyrektor ds. inwestycji VRP
opublikowano: 12-06-2017, 22:00

Konkurs Impuls do biznesu - komentarz organizatora inwestycyjnego.

Po spotkaniu ze wszystkimi finalistami programu imPuls do biznesu upewniłem się, że każdy z uczestników głęboko wierzy w wyjątkowość swojego projektu. Każdy widzi szansę na sukces finansowy. Czy jest to możliwe, aby go osiągnąć? Czy jest prawdą, że przysłowiowe „jeden na dziesięć projektów” wykorzystuje swoją szansę?

W kuluarach, podczas prac jury konkursu, wymienialiśmy się pozytywnymi ocenami o poziomie zgłoszonych projektów.

Członkowie jury, po raz pierwszy zasiadający w tym gronie, z optymizmem i pozytywnym zaskoczeniem wypowiadali się o tym, że „przedsiębiorcy tak bardzo są kreatywni”. Wybór najlepszych okazał się stosunkowo prosty. W tym roku dokonaliśmy w programie podziału na dwie kategorie: przemysłową i medyczną. Liczba projektów, które doszły do rundy prezentacji przed jury, była już bardzo mała, tym większe były ich szanse na sukces. Do rywalizacji przystąpiło około 150 projektów, końcowej ocenie poddano 10 najlepszych.

Z mojej perspektywy, organizatora inwestycyjnego, widać, że o wiele łatwiej jest przebrnąć przez wąskie sito rywalizacji konkursowej, obronić założenia, niż później udowodnić swoją siłę i wyjątkowość w biznesie.

Wszystkie nagrodzone projekty miały już wcześniej okazję zweryfikować się na rynku. Teraz znalazły uznanie wśród jury. Tę edycję programu zakończę stwierdzeniem, że prawdziwa batalia o końcowy sukces w biznesie dla wielu projektów dopiero się zaczyna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WOJCIECH KOŁPA, dyrektor ds. inwestycji VRP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu