Prawdziwy test dla złotego w poniedziałek

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-01-2005, 17:44

Złoty w piątek umocnił się. Jednak dopiero poniedziałek przyniesie rozstrzygnięcie jak potoczy się kolejny tydzień dla polskiej waluty. Na rynku długu powiało prawdziwym optymizmem, który może utrzymać się w nadchodzącym tygodniu.

Złoty w piątek umocnił się. Jednak dopiero poniedziałek przyniesie rozstrzygnięcie jak potoczy się kolejny tydzień dla polskiej waluty. Na rynku długu powiało prawdziwym optymizmem, który może utrzymać się w nadchodzącym tygodniu.

Złoty zakończył tydzień umacniając się zarówno wobec dolara, jak i euro o 3,5 gr, do 3,13 zł za dolara i 4,07 zł za euro."Złoty się wzmacnia. Popyt na złotego był spory. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z osłabieniem złotego. Dopiero dzisiejsza sesja przyniosła odwrotny ruch. Nie wiązałbym tego jednak z czynnikami fundamentalnymi. Myślę, że zmieniło się jedynie krótkoterminowe nastawienie graczy" - powiedział Kajetan Bulge z Capital Management. "Tym bardziej, że kiepskie dane o produkcji powinny wpłynąć na osłabienie złotego" - dodał.

GUS podał w czwartek, że produkcja przemysłowa w grudniu 2004 r. wzrosła w ujęciu rocznym o 6,4 proc. wobec 12,6 proc. prognozowanych przez rynek.

Zdaniem Bulge, kluczem do tego co będzie się działo w nadchodzącym tygodniu na rynku walutowym będzie poniedziałkowa sesja.

"Takim papierkiem lakmusowym będzie poniedziałek. Poziomem wsparcia dla złotego jest obecnie 4,04-4,05 zł za euro, choć nie sądzę, by te poziomy złoty testował, oraz 3,12 zł za dolara" - powiedział Bulge. Dodał, że w poniedziałek może dojść do umocnienia dolara wobec euro.

Zdaniem analityków rynkiem nie powinna zachwiać środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej, tym bardziej, że żaden z pytanych przez PAP ekonomistów nie oczekuje zmian stóp procentowych.    "Na koniec tygodnia mamy sporą zmianę nastrojów inwestorów ze skrajnie pesymistycznych do optymistycznych. Na początku tego tygodnia spadki wynikały z wychodzenia inwestorów z rynku, co wiązało się z sytuacją na eurodolarze" - powiedział PAP w piątekWojciech Labryga z BGŻ

"Po słabszych danych ponownie ożyły oczekiwania na obniżki stóp procentowych. Rynek właśnie z tego względu w pierwszym kwartale będzie rozchwiany, bo inflacja będzie nadal na wysokim poziomie, później zacznie spadać" - dodał.

Dochodowość dwuletnich papierów OK1206 w piątek około 16.45 spadła do 6,33 proc. z 6,36 proc., pięcioletnich DS0509 spadła do 6,37 proc. z 6,43 proc., a dziesięcioletnich DS1015 do 6,02 proc. z 6,04 proc.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane